Нови правила и изисквания към фирмите, които извършват технически надзор и поддръжка на асансьори, въвежда кабинетът с промени в няколко наредби към Закона за техническите изисквания към продуктите.
Те гласят, че са необходими не по-малко от трима души, които да изпълняват функциите на специалист, осъществяващ дейностите по технически надзор, технически ръководител и отговорник по качеството. Поне един от тях трябва да е „магистър“ с най-малко 5 години стаж по специалност, свързана с проектирането, производството, поддържането, техническия надзор на съоръжения с повишена опасност.
С други промени лицензираните лица и лицата, вписани в регистъра по Закона за техническите изисквания към продуктите, се задължават да използват компютъризирана информационна система за електронно отчитане на извършваните от тях дейности по технически надзор.
Електронно ще се отчитат и дейностите по поддържане, ремонтиране и преустройване на съоръжения с повишена опасност. Това според управляващите ще гарантира максимално решаване на проблемите с формалните проверки, лесна оценка на риска и контрол върху лицензираните фирми.
С друго свое решение правителството осигури 2.9 млн. лв. за провеждане на състезания и подпомагане на олимпийската подготовка на българските спортисти.
С парите ще се провеждат значими международни спортни състезания у нас, ще се осигури подготовка на проектоолимпийския ни отбор и ще бъдат стимулирани спортистите, завоювали призови класирания на европейски и световни първенства и олимпийски игри.
Правителството реши още, че България ще внесе 500 000 щ. д. през 2015 г. в доверителния фонд за поддържане на Афганистанските сили за сигурност.
С парите се осигурява необходимото финансиране за приноса на страната ни към трайното партньорство и дългосрочния ангажимент на НАТО към Афганистан след приключване на операцията на ръководените от Алианса Международни сили за поддържане на сигурността в Афганистан (ISAF) в края на 2014 г.

Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
Тръмп стартира рекламна кампания за сделката с Иран, която малцина американци харесват
Porsche планира отново да произвежда Cayenne в Лайпциг
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Ботев Пловдив удари участник в Лигата на Конференциите
Как ще играе на Уимбълдън? Зверев киха от алергия към... трева
Треньорът на Ботев: Не беше важно да победим Левски
Германия ще се вдигне и ще бие шута на Парагвай
Веласкес посочи слабите места в Левски и защо е с "вързани ръце"
Левски се спаси от загуба в последната секунда
Таро карта за 28 юни, неделя
Дневен хороскоп за 28 юни, неделя
Тайната на спокойния понеделник започва в неделя: ритуал за щастлива седмица
Задължителни ястия за Петровден
Седмична нумерологична прогноза за 29 юни – 5 юли
5 рецепти за празнична питка за Петровден
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път