През годините сме виждали най-различни видове предизборна агитация – политически лица върху захарчета, партийни надписи върху хранителни продукти и пликове за пазаруване, политически лозунги в прослава на партия по време на час в училище. Ето и още един, поредният.
Детска градинка в столичния квартал "Дружба" се оказа боядисана с партийни емблеми и нашарена с лозунги. Тя е ремонтирана по инициатива на втората политическа сила у нас и това ясно си личи. Граждани разказват, че хора с костюми слагали новите пейки.
Сред лозунгите и емблемите личи името на Борис Цветков. Той е бивш общински съветник и депутат. Прочу се още с опита си да пробие окупацията на СУ от 2013 г. заедно с група яки момчета.
Според Цветков площадката била в много лошо състояние и активисти на партията се заели с оправянето й. Защо има лога на БСП обаче?
"За да се знае, че не общината го е свършила това (...) Защото това е инициатива, която беше в навечерието на 9 май, гласувана, подкрепена от районната организация в подарък на тук живеещия наш ветеран и наш герой - Стойчо Георгиев",отговаря депутатът.

Според изборния кодекс подобна практика не е агитация.
"Изборният кодекс определя във своя параграф първи, точка 17 какво е предизборна агитация - а именно това е призив за гласуване за определен кандидат, партия, коалиция или независим кандидат при насрочването на избори, като съответно емблемите на партии или пък техните знаци върху предмети не представляват предизборна агитация...", подчерта пред bTV говорителят на ЦИК Александър Андреев.
Нарушение все пак има, но на друг закон - този за закрила на детето. Според него всеки малчуган има право на закрила срещу партийни дейности. Въпреки това глоби не може да се наложат.
"Всеки може да сложи щампа, каквато и да била. Не мога да твърдя, че са хора на БСП. Ясно какво е пишело, но независимо кой е бил, не би трябвало това нещо да се случва и затова веднага, след като разбрах за случая, изпратих хора, които да пребоядисат", каза кметът на район Искър Ивайло Цеков.

САЩ засега не удължават дерогациите за руския петрол в открито море
Акция на седмицата: „Софарма“ АД
Кризата в Porsche се задълбочава – компанията закрива някои буксуващи звена
Защо повишението на лихвените проценти от ЕЦБ през юни става все по-несигурно?
Украйна удари масирано по Москва и Крим, руските "фалшиви победи" продължават
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Красимир Попов: Добрият брокер първо слуша клиента, след това продава
Тенденциите при роклите и костюмите за абитуриентските балове: Цените ескалират
Димитър Николов: Бургас иска да е домакин на "Евровизия"
Невролог: Само забравянето на имена е нормално, скролването е враг №1 на мозъка
На ЦСКА не му е до песен, но трябва да избухне с Bangaranga на финала
Барселона – Бетис
Жозе Моуриньо каза истината за Реал Мадрид!
Счупен ли е? Веласкес каза истината за смяната на Сангаре
Гуардиола мисли за титлата: Нямам време даже за 1 бира!
Какъв ЦСКА? Май се задава хегемония на Левски!
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
DARA след успеха на "Евровизия": Това е за всички артисти в България, аз съм тук за вас!
Седмична таро прогноза за 18 – 24 май
Исторически триумф: DARA и България спечелиха „Евровизия 2026“!
Нумерологична прогноза за 17 май
15 модни трика, които всяка жена трябва да знае
300 атлети стартираха в класическата дистанция на Маратон Варна (СНИМКИ)
Мистерията "Офелиите", какво е известно до момента
Ще вали ли в дните на баловете?
Масирана украинска атака по Москва, има жертви
Как светът прие победата на България на „Евровизия"
Трима пострадаха в пожари за денонощие у нас
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации
Осмоъгълни звезди и зловещо извънземно послание се крият в секретните файлове на ФБР