"Никога не се предавай!" е посланието на Беър Грилс към българските му последователи. Прочутият британски пътешественик, писател и телевизионен водещ, се оказа почитател на наш интернет сериал за оцеляване сред природата "Какво е необходимо да оцелееш"/"What It Takes to Survive".
Грилс, главен скаут на Световната скаутска организация, "признал" това пред авторите на филма - Цветан Найденов и Светослав Атанасов - планинари, любители на приключенията и скаути, при кратка среща на летище София.
"Казахме на Беър, че се опитваме да популяризираме скаутската общност в България, а и по света, като последните три години правим уеб сериал за оцеляване, наречен What It Takes to Survive, чрез който предаваме на зрителите ни техники за оцеляване и интересни трикове, които да са им от полза във всекидневието. Освен това имаме пълната подкрепа на Организацията на българските скаути и се стараем да помагаме с каквото можем", разказа Цветан Найденов.
Беър бил запознат с българския сериала, гледал няколко епизода и бил силно впечатлен. Поздравил авторите и ги насърчил да продължават в същия дух, пише БТА.
"Казах му, че съм бил в неговата академия - Академията за оцеляване на Беър Грилс, във Великобритания и съм изкарал инструкторски курс", каза още Цветан.
Нашите скаути получили след разговора автографи от Беър Грилс с послание "Никога не се предавай!". Грилс е снимал и видео с послание за скаутите, в което участват и тримата българи, което може да се гледа в официалните му профили в Instagram и Twitter.
Прочутият британски пътешественик е получил като подарък пълна енциклопедия на България, за да се запознае с нашата страна.
"Много приятно го изненадахме и изключително много се зарадва, включително на пожеланията, които му бяхме написали на титулната страница. Подарихме му и скаутска връзка в българските цветове, тениска на организацията и дискове с трите пълни сезона на нашия сериал. Каза, че не е очаквал толкова топло посрещане и благодари - както на нас, така и на Организацията на българските скаути. След това ни пожела успех и побърза да си хване самолета за вкъщи - след уморителните снимки за следващите епизоди на "В дивата пустош с Беър Грилс" /Running Wild with Bear Grylls/, които направи с екипа си на наша земя", разказа Цветан Найденов.
По думите му, срещата с Беър е показала още, че нещата в България могат да се случват и бъдещето на скаутите у нас е обещаващо.
Двамата ще направят три лагера с деца през целия юли на тема оцеляване сред природата, а после ще снимат нови епизоди за сериала.
"Беър Грилс ни даде допълнителен стимул да продължаваме смело напред със сериала, така че съвсем скоро очаквайте информация за новите епизоди, които предстоят в профилите ни в Twitter, Facebook, Instagram и YouTube", допълни Цветан.
"Излезте и се впускайте в приключения, но бъдете умни, пазете се и се забавлявайте!", призовават двамата автори още от първия сезон на сериала, като обясняват и показват как да оцеляваме в опасни ситуации, като пазим природата и щадим животните.
Авторите сами се определят като големи ентусиасти, които всеки ден учат и откриват нови неща. И тъй като се занимават още с кино и всякакви видове спортни и екстремни активности, решили да представят скромния си опит на всички, които имат желание да се запознаят с някои начини на оцеляване, като всички техники са лично изпробвани и проверени от тях.
Екипът е най-важен за оцеляването сред природата, убедени са младите планинари. Техники при първа помощ, изработване на капани и оръжия за лов, готвене, дебнене и камуфлаж, техники за самозащита и безопасност, прекосяване на реки, са сред нещата, на които могат да се научат зрителите от втория сезон на сериала. Показани са и различни техники при различни обстоятелства за даване на първа помощ - възстановяване на дишане, шиниране, вдигане на пострадал, външни рани и други.
Реакции при затрупване от лавина, при попадане в ледена вода, приготвяне на лека закуска с червеи, изработване на снегоходки, палене на огън са сред акцентите в третия сезон на сериала. Любопитно е също, че в него има епизод с гафове и несполучливи кадри /bloopers/, както и биографичен - с повече информация за двамата инициатори.

Хедж фондът Man Group съкращава служители в Лондон и мести позиции в България
Испанската Santander се отказа да кредитира бившия кандидат за активите на "Лукойл"
Apple се опитва да се възползва от тенденцията за миниприложения
Мрачните икономически данни от Китай охладиха настроенията на борсите в Азия
Ден на отворените врати в Университета по застраховане и финанси ще се проведе на 18 ноември
Китай започна масово производство на летящи коли
Защо колите в Русия поскъпват драстично: "Купи сега, утре ще е по-скъпо"
Сирене, картофи, месо, зеленчуци - основни храни поскъпнаха с много
Американският гигант "Карлайл" има интерес към активите на "Лукойл"
"Възраждане" атакува Зафиров за социалната политика, Рая Назарян се намеси
Мбапе се предаде пред головата мощ на Кристиано Роналдо
Иван Иванов отпадна на четвъртфиналите в Турция
Мъри Стоилов цака ЦСКА
Голяма новина за новия треньор на Лудогорец
Клоп се завръща! Еко кога и като какъв
България официално става футболно джудже при загуба от Турция
5 неочаквани признака, че здравето на червата е влошено
Black Weekend идва в Технополис с намаления до -50%
Истината за колагена: Кога и как да започнете да го приемате
10 дни за уют и вдъхновение у дома: Черният петък на HomeMax започва
Постна класика: Пълнени чушки с ориз и зеленчуци
Какво не се прави по време на пости
Полицията във Варна с голям удар по контрабандните цигари
КНСБ отбелязва незначително изменение в цените на продуктите в малката потребителска кошница
След София най-високи са заплатите във Варна: Взимате ли над средното възнаграждение?
Мирчев с въпроси към Борисов за укриването на Цветан Василев
Докъде е стигнал строежът на новата Рейдова кула на Морска гара във Варна?
Екипът на Благомир Коцев: Варна е на кръстопът, България на вододел
Извънземен живот в системата K2-18: Шансовете за това са големи
Китай откри първата фабрика за масово производство на летящи таксита
Blue Origin успешно върна първата степен на ракетата New Glenn
Магнитната буря на Земята продължава почти две денонощия
Mars Express снима последствията от ледниковия период на Марс
Учени от САЩ назоваха датата, на която астероид може да се сблъска с Луна