За улеснение на трафика и повишаване безопасността на движение в дните преди Коледа - петък, събота и понеделник, когато много хора ще тръгват на път, в пиковите часове ще се спира движението на камионите над 12 тона по автомагистралите и натоварените пътни направления, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".
Днес от 16.00 ч. до 20.00 ч. и в събота - 21 декември, от 8.00 ч. до 11.00 ч. ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони над 12 тона в направленията с очакван засилен трафик. Това са: АМ "Тракия" - в участъка от София до Пловдив в двете посоки; АМ "Хемус" - в участъка от София до пътната връзка при кръстовището с път I-4 (при 87-ми км) в двете посоки; АМ "Струма" - в участъка от София до Симитли за пътуващите към ГКПП "Кулата" и от Сандански до Кресна за пътуващите към София; АМ "Марица" - за пътуващите от Харманли до АМ "Тракия"; Ребърково - Ботевград в двете посоки; от етапна връзка на лот 2 на АМ "Струма" при Благоевград до Кресна в двете посоки; от п. в. "Коритна" през Велико Търново до Шумен в двете посоки; Русе - Бяла в двете посоки; ГКПП "Калотина" - София в двете посоки; Варна - Бургас в двете посоки; Околовръстен път на София в двете посоки; Бургас - Царево в двете посоки.
На 23 декември, последният работен ден преди Бъдни вечер, от 16.00 ч. до 20.00 ч. ще бъде спряно движението на камионите над 12 по следните участъци от републиканската мрежа: автомагистралите; с. Ребърково - Ботевград, като движението се пренасочва по пътя Ребърково - Своге - Софийски околовръстен път в посока София; п. в. "Коритна" - Велико Търново - Шумен; Русе - Велико Търново; ГКПП "Калотина" - София; Варна - Бургас; Околовръстен път на град София; Бургас - Царево.
Движението на тежкотоварните превозни средства ще бъде ограничено и в последния почивен ден 26 декември (четвъртък) от 14.00 ч. до 20.00 ч.
Забраната не важи за коли, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари (ADR).
В пиковите часове, когато много хора тръгват на път, е възможно на АМ "Хемус", в района на тунел "Витиня", да има по-бавно предвижване. Движението в тръбата за Варна е двупосочно, поради ремонт на тръбата за София. Алтернативен маршрут на АМ "Хемус" в посока Монтана и Видин е проходът "Петрохан" и Искърското дефиле, а в посока Варна - София - Ботевград.
За улеснение на трафика през Владая и повишаване на пътната безопасност на 26 декември ще има две ленти за влизащите в София. По този начин пристигащите в столицата шофьори ще могат да пътуват по-удобно и безопасно. Алтернативен маршрут на първокласния път през Владая е АМ "Струма".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 16 ноември
Амбициите на Тръмп за възраждане на ядрената енергетика засега не се отплащат
Енергийният министър: При нужда отсрочката за "Лукойл" може да бъде удължена
Samsung планира да инвестира 310 млрд. долара в идните пет години
Западните санкции принуждават руснаците да се обърнат към местните вина
Най-горещата нова платформа за видео игри е... стара
Полезни билки, които може да отглеждате във вода вкъщи
Здравен хороскоп за понеделник
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 17 ноември
Брутално убийство в Русия: Намериха глава на дете в езеро
Синер пак е шампион! Яник подчини Алкарас на финала в Торино
Роналдо се провикна: На световно сме! Напред, Португалия!
Нищо ново! 8 от 8 за Англия и суха мрежа
Франция завърши цикъла с победа в Азербайджан
Роберто Мартинес: Това 9:1 е за феновете ни
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Дневен хороскоп за 17 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 – 23 ноември
Шоколадов пудинг без захар под 500 калории
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Климатолог обяви ще има ли сняг на Коледа и Нова година
Томислав Дончев за „Лукойл“: Бурята по-скоро е отминала, но все още има рискове
Остава двойното поскъпване за паркиране в София
Съпругата на първия загинал в Чернобил почина, след като бе ранена при руска атака
Пожарникари помагат на четири деца да слязат от изоставена сграда
Нов ужас на пътя! Катастрофа взе жертва, двама са ранени
Изненадващ обрат в магнитното поле на Земята
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето