В днешния обзор на постъпилите сигнали в платформата на Helpbook.info ще акцентираме на проблемите в столицата.
Наш потребител ни изпрати снимки на улица "Граф Игнатиев“ в София: "Емблематичният "Граф Игнатиев" се е превърнал в гротеска. Погледнете снимките! Възможно ли е това да е качествен ремонт, на ремонта, на ремонта? Какви са тези фирми-изпълнители, какъв е този материал, какво е това качество? Танкове ли са минали?", пита той.
В друг сигнал са ни изпратили снимки на падащи отломки от сграда с особен статут. Преминавайки по тротоара, гражданинът се разминал на косъм от сериозна травма или нещо по-лошо, когато голямо парче се откъртило от фасадата и се приземило на сантиметри от него. Молбата е за вземане на спешни мерки по реновирането, за да се избегнат трагични инциденти.
Недоволни от състоянието на пътищата не липсват и в квартал „Света Троица“. От заснетото се вижда улица в ужасно състояние - настилката е осеяна с огромни дупки, асфалтът е разбит, а живущите в района всеки ден се притесняват за автомобилите си. Молбата е компрометирания участък да бъде включен в годишния план за ремонт.
За опасен участък от националната пътна мрежа в близост до Варна ни сигнализира друг гражданин. Ето какво пише той: "Малко преди кръстовището за Златни пясъци и Аладжа манастир, след преброителните камери в района на Майстор Манол, липсва мантинела, поради което е “обособено” място за правене на обратен завой. Тъй като е засипано с пясък, ясно може да се види на прикачената сателитна снимка. Прикачена е също снимка на автомобил, правещ обратен завой на мястото. Ще бъде добре да се постави мантитела, тъй като хората местят поставените в момента знаци. Трафикът се увеличава с наближаването на лятото и пресичането в другото платно по този начин е изключително опасно."
В случай, че забележите около мястото, където живеете или преминавате нередности от всякакъв характер, можете да подадете сигнал в платформата на Helpbook.info. Ще е от полза да направите снимки и да отбележете точното местоположение или района на нарушението. Не се колебайте да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info. Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Лихвите по новите депозити растат през февруари на месечна, но намаляват на годишна база
Водещите европейски борси затвориха сесията с понижения
Pernod Ricard проучва придобиване на собственика на Jack Daniel's
Banking Today 2026 (Галерия)
С близо 1,7 млрд. евро ще се изпълняват проекти по програма „Развитие на регионите“
Лихвите по заемите намаляват през февруари
Тръмп към Иран: Подходете сериозни към мирните преговори, иначе няма да е красиво
Великден с мисия: ЦСКА подава ръка на деца в нужда
Екшън в центъра на София: Жена нарани две други и избяга
Ще се вдигат ли данъците? Партиите в спор за бюджета и милиардите
Инфлация, доходи и горива: Партиите с различни "рецепти" за справяне с цените
Централна емисия
Легенда на Левски с разкрития за ЦСКА и Стоичков + ВИДЕО
След провалите: България търси задължителна победа срещу Соломоновите острови
Косово обеща 1 млн. евро на футболните национали за класиране на Мондиал 2026
Траур! Почина легендарен италиански нападател
Станка Златева не мисли да хвърля оставка
Левски продава Сангаре, ясно е бъдещето на Дуганджич
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Нумерологична прогноза за април 2026
Здравословно отслабване без диети – какво наистина работи
Тест: 3 магични кутии разкриват какво ви очаква в близко бъдеще
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Нова мода: Употребявани коли от Китай заливат пазара в ЕС
Тийнейджър уби майка си с чук след съвети от AI (ВИДЕО)
Третокласници от Нови пазар участваха във викторина за Първо българско царство
Българите кътат милиарди в банките
Третият музикален конкурс „Пиленце пее, мамо ма“ събира 70 млади изпълнители във Ветрино
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?