IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Нямаме студенти, нямаме и достатъчно учени


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

86
anica
преди 15 години
Харесвам 14 Не харесвам 1
85
roditel
преди 15 години
Харесвам 21 Не харесвам 0
трябва отнонво да плаща. Т.е. за да специализира ще плаща. Не му въврви трудов стаж, не получава доходи и е на 27 години. Всичко това най-кратко ще трае още 5 години. Как нашите държавници ги виждат тези неща. Къде са министрите на образованаието и здравеопазването. После лекарите били такива и онакива.
отговор Сигнализирай
84
сасаса
преди 15 години
Харесвам 16 Не харесвам 1
и вас да ви няма хахаха
отговор Сигнализирай
83
roditel
преди 15 години
Харесвам 25 Не харесвам 0
Майка съм на две пораснали вече деца. Синът ми следваше медицина (завъврши преди половин годидна). Докато следваше изкарваше на всяка сесия шестици и една петица, което не го правеше пълен отличник и не взимаше стипендия. В този случай държавата га таксува като член на нашето семейство. Завърши, дипломира се и спечели докторантура. Освен таксата от 920 лв която трябваше да внесе при запоачавне на докторантурата, сега разбирам че за да му върви специалността по която е докторант, трябва отново да
отговор Сигнализирай
82
Петрол
преди 15 години
Харесвам 17 Не харесвам 2
Трябва държавата да не допуска възникването на нелигитимни институти. Не можеш да провериш всеки. Може да си напечата фалшив лиценз. А и списъка в Интернет, не излиза винаги, навреме. Когато кандидатствувах, го нямаше в Интернет. А после излезе, но със закъснение. Държавното регулиране трябва да си го има, за да няма нередности. А личният избор, на учещият той си го прави. Това е масово образование, а не частен курс, на обучение, където срещу пари, се подготвяш за нещо. И такива трябват - курс.
отговор Сигнализирай
81
Pavel
преди 15 години
Харесвам 16 Не харесвам 1
След щателна проверка на подадените документи, да не би да си си сбъркал:1. Името; 2. Научната специалност;3 Темата която си защитил. и след като е установено, че не си, следва катаджийския въпрос "Сега какво правим". Отговора "Дори да не беше ламиниран лист А4 пак щяхме да сменяме..."
отговор Сигнализирай
80
ния
преди 15 години
Харесвам 16 Не харесвам 10
Аз съм висшистка. Сина ми също завърши - бакалавър в СУ, а магистър в НБУ. В СУ почти не ходеше на лекции - достатъчно беше да си купи учебника на преподавателя, който на изпита слагаше автограф и тройка задължително, само заради това че си е купил учебника! В НБУ това го нямаше - големи такси - измъчихме се, но пък образованието си го бива. Изводите сами може да направите
отговор Сигнализирай
79
Fullrange
преди 15 години
Харесвам 22 Не харесвам 0
Защо тогава вие турците идвате в България да учите??? Учете във вашите вузове, ама те май са много по-зле от нашите, и май нямате много кадърни учени....... Защо киснете тук???? Махайте се!!!
отговор Сигнализирай
78
~~
преди 15 години
Харесвам 19 Не харесвам 4
Крайно време е да се ограничи изтичането на "мозъци". Който е учил на държавна издръжка е длъжен да работи в България 10-15 години. Забегне ли в чужбина възстановява похарчените за него пари на държавата.
отговор Сигнализирай
77
Петрол
преди 15 години
Харесвам 20 Не харесвам 0
Прав си. Но и след доктор, пак трябва да учиш! Може и със средно да си, а да знаеш някои неща по-добре и от доктор. Знанието си е знание, а дипломмата е доказателство, че някой те е изпитал и си взел изпита си. Затова е не трябва да се правят компромисси и сас Знанието и с дипломмите, защото по този начин, пак се получават несъответствия. Аз ще уча и без дипломма - живота го изисква. Въпроса е, да не се руши правилното, а да се дообогати. Да се руши пречката за доброто ни, а не правилното!
отговор Сигнализирай
Новини