Американският президент Доналд Тръмп е раздразнен както от руския президент Владимир Путин, така и от украинския Володимир Зеленски, съобщи The New York Times, позовавайки се на съветници на американския лидер.
Те казват, че Тръмп „изпитва особена враждебност“ към Зеленски.
„Тръмп многократно е казвал на помощниците си, че Зеленски е „лош човек“, който тласка света към ръба на ядрена война“, пише изданието.
В други случаи, отбелязва Times, Тръмп е казвал на съветниците си, че разбира защо Зеленски се съпротивлява, „като се има предвид, че той води война срещу противник, който изглежда възнамерява да продължи да бомбардира украински градове“.
Вестникът добавя, че Тръмп е склонен да има по-голямо уважение към Путин, „въпреки че понякога изразява разочарование“.
NYT също така пише, че президентът на САЩ е обмислял възможността за въвеждане на санкции срещу Русия, но досега се е въздържал от това.
Доналд Тръмп е разговарял по телефона с Владимир Путин на 4 юни, четвъртият му разговор от завръщането му в Белия дом. По време на разговора, който е продължил повече от час, те са обсъдили операцията на украинското разузнаване срещу руски военни летища и ядреното възпиране на Иран.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.„Това беше добър разговор, но не такъв, който ще доведе до незабавен мир“, каза Тръмп след това.