"БСП за България" се регистрира за изборите на 2 октомври с 7000 подписа.
"Тръгваме към тези избори със самочувствие за добре свършена работа в редовното правителство. Благодарение на нас и на нашето участие в това правителство имаше мощна социална програма от 22 млрд. лева, която помогна на много семейства да преминат през тежката зима", заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова.
"Бяхме фактор на стабилност, на сигурност и на диалогичност. Борихме се с корупцията, като спряхме рекета над фирмите, орязохме пипалата на онези фирми, които бяха обградили държавните предприятия и знаете резултата - първо място по индустриално производство в Европа, което е рекордно", добави още тя.
"Така че тръгваме със самочувствие за добре свършена работа и вярваме, че хората ще ни оценят по резултатите, които показахме. Имаме решения как да продължим от тук нататък, особено с кризата, която ни очаква през есента и зимата. Имаме четири работещи решения, с които гарантираме, че ще преведем България и народа си през следващите месеци", заяви Нинова. "Първото - ако ни дадете повече доверие и участие в следващия кабинет - налагане на мораториум на цената на газа, водата и парното за битовите потребители. Второ - сериозна компенсация на бизнеса за разликата в цените. Трето - продължение на социалната програма и четвърто - незабавни преговори с "Газпром".
"Знам какво ще последва сега като реакция", каза лидерът на БСП. "Веднага ще ни нападнат и ще кажат, че това не е възможно и ще предизвика катастрофа в държавата. Само да припомня, че това са мерки, които редовното правителство приложи при нарастващата цена на тока през зимата. Наложихме мораториум върху цената за битовите потребители и всички прогнози, че от това ще последва апокалипсис, не се случиха", обясни тя.
"Няма да правим коалиция с ГЕРБ и ДПС. Ще разговаряме за съставяне на правителство с тези, които са готови да продължим борбата срещу кражби, източване на пари. Искаме реална социална държава и по-срокойно през следващите месеци", допълни Нинова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европа може да се изправи пред недостиг на реактивно гориво в рамките на седмици
Надеждите за край на войната в Украйна и примирието в Иран окрилиха европейските борси
Войната в Иран променя потребителското поведение в Европа
Джей Ди Ванс отпътува за мирни преговори с Иран с надежда за положителен резултат
Сезонът на отчетите може да върне инвеститорите към акциите след пазарния спад
Кадър на деня за 10 април
Кандев: Купувачите на гласове използват цинични и недопустими методи
Централна емисия
Забрана на цигарите в Турция от 2040 г.: Нов законопроект предвижда строги мерки
Централна емисия
Страх от Насар? Големият му съперник сменя категорията преди Европейското
"Хизбула": Ще продължим съпротивата срещу Израел
Септември развали празника на Славия в добавеното време
Голяма горчилка за Мони Николов и Гибона в Русия
Алкарас даде само три гейма за нов полуфинал в Монте Карло
13 години мъка: Април вече е "черен" за Левски срещу ЦСКА
Дара Стоянова върви 15-а в Ташкент, голям дебют за Анастасия Калева
Нов селекционер за калпавата "Скуадра адзура"
От София до магията на Порто: „България Еър“ откри нова директна линия към Португалия
Дневен хороскоп за 11 април, събота
Боядисваме яйца и на Велика събота – 10 трика за красиви шарки
3 модела обувки, които са задължителни за пролет 2026
3 зодии с финансов успех в седмицата 13 – 19 април 2026
5 постни рецепти за Разпети петък
Куче уби бебе
Лоши новини за Байерн: Звезда на тима с тежка контузия
Връхлита ни магнитна буря на Велика събота
Работилница за свещи се проведе в читалището в Нови пазар
Какво време ни очаква на Велика събота?
Недостигът на гориво застрашава летния туристически сезон
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните