Тези избори показаха, че статуквото се запазва, можем само да предполагаме дали партии, които се класират и ще получат мандат за съставяне на правителство, са преодолели безпринципните си междуличностни сблъсъци. Това заяви председателят на Съюза на тракийските дружества в България Красимир Премянов в ефира на "Избори: Пето действие".
По последни данни от паралелното преброяване на "Галъп Интернешънъл" ПП-ДБ изпреварва ГЕРБ-СДС, на трето място се нарежда "Възраждане", а четвърто заемат от ДПС. Едва под номер 5 е БСП.
По думите на лидера на "Зелената партия" Александър Каракачанов има 3 варианта за правителство, "тъй като първите две партии ще имат около 70 депутати, вторите, третите и четвъртите ще има по 40, а БСП вероятно ще се върти около 20 народни представители".
"Вадим "Възраждане" от схемата, тъй като съм сигурен, че те отново ще играят на принципа - "ние ще вземем цялата власт". Има вариант първите две партии да направят коалиция, а вторият и третият са или ГЕРБ да се коалира с ДПС и БСП, или ПП-ДБ да се коалира с БСП и ДПС. Има голяма вероятност да се получи още първият вариант", прогнозира той пред Bulgaria ON AIR.
Според него като "гениален и гъвкав политик Борисов ще направи необходимото, за да влезе под някаква форма в коалиция с ПП-ДБ".
"Който се е хванал с ГЕРБ досега, потъва. Грешка е, че се оставя гласуване в други държави, след като това у нас е приключило", категоричен беше бившият премиер и бивш кмет на София Стефан Софиянски.
Той подкрепи възможността ГЕРБ, БСП и ДПС да се съберат.
"БСП би могла да обсъжда вариант за коалиция, ако изискванията ѝ за социалната политика бъдат приети от останалите", отговори Премянов.
Каракачанов е на мнение, че "политиците са като кучетата и скачат, когато има тояга, а понеже отвън няма такава, те си играят на дребно".
"Политическото пространство се раздроби на безпринципна основа. Причината двете политически партии да не могат да влязат в коалиция, не е, че са на различни идеологически позиции, а че защото единият казва на другия "Ти си разбойник", а другият му отговаря "Ти си същият като мен", отбеляза още той, като допълни, че идеологическата обстановка у нас не се крепи върху това кои са важните проблеми за страната.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия е получила повече пари от скъпия петрол и спря да продава злато
Време е съюзниците да изградят различен вид НАТО
Кремъл търси баланса между контрола върху интернет, защитата на парада и рейтинга на Путин
В свят на война и съперничество технологиите са победител
Китай нареди на своите рафинерии да не обръщат внимание на американските санкции
200 долара на среща: Високите цени заплашват и намирането на партньор за младите хора
"Тихите" фактори, които увреждат нервната система всеки ден
За учителите на българите: Какъв е произходът на Кирил и Методий
Йотова: Европейската политическа общност дава нова енергия на Източното партньорство
Нефритената тайна на Гълъбник: Кои са първите владетели на Европа
Земята се разкъсва под Тихия океан: Какво разкри детайлното сканиране на недрата?
Шеф на ЦСКА със силни думи
Антонели продължи с победите, пак разочарование за Ръсел
Шеф на Лудогорец с тежки признания за кризата
Хьогмо намекна: Лудогорец поема по нов път?
ЦСКА е длъжен да го направи! Христо Янев постави цел пред "червените"
Левски: Здравей, Шампионска лига!
Дневен хороскоп за 4 май, понеделник
DARA тръгна за Виена с два куфара и пет човека екип
3 кето рецепти за Гергьовден
Проф. Донка Байкова съветва: Айрян, таратор и ферментирали зеленчуци за здрави черва
Седмичен хороскоп за 4 – 10 май: Стрелците да са пестеливи
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
ИПИ: България е в най-лошата си фискална позиция от началото на хилядолетието
Проф. Герджиков: Крайно време е страната да се успокои, гарант за това е Румен Радев
Румънци напират да работят в морските ни хотели това лято
Как се хранят децата на столетниците?
Охрид чака българите: Винаги сте добре дошли
Какво ще е времето утре?
Учени разкриха генетичния код на хилядолетно дърво в търсене на „ключа към безсмъртието“
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?