Лекарите от Випуск 2018 на Медицинския факултет към Медицинския университет - София получиха дипломите си и положиха Хипократова клетва. Дипломираха се 435 медици, от които 192 са чужденци. Отличниците са 55, като четирима са пълните отличници, които бяха наградени с приза "Златен Хипократ".
Проф. Иван Митов, декан на Медицинския факултет поздрави абсолвентите и каза, че са изминали 6 години на упорит труд и лишения, но и на незабравими приятелства и изживявания от студентския живот, следвайки мечтата си да станат добри лекари, предава БТА.
"Истинските изпитания предстоят, от утре ще трябва ежедневно да се доказвате, да взимате решения за здравето на пациентите, а отговорността е огромна", допълни той. Проф. Митов благодари на преподавателите от МУ, както и на родителите за подкрепата в професионалното израстване на младите лекари.
В поздравлението ректорът на МУ-София проф. Виктор Златков също напомни да не се забравят усилията на близките, жертвали време и средства, за да подкрепят студентите. "Сигурен съм, че нашият университет и в бъдеще ще ви осигурява академична и професионална опора", допълни още той и подчерта, че МУ-София е на второ място от всички висши училища в България.
"Знанията не лекуват сами, трябва и щипка човещина", каза председателят на Българския лекарски съюз /БЛС/ Иван Маджаров и ги призова да си помагат и да уважават труда на колегите си. По думите му намалява броят на сертификатите, издадени от БЛС за работа в чужбина. БЛС награди с почетна грамота и плакет отличниците от випуска.
Ректорът на СУ "Св.Климент Охридски" проф. Анастас Герджиков поздрави абсолвентите и изрази благодарността си за сътрудничеството между двете висши училища, както и от високото им ниво на преподаване. Пожела на медиците да изберат онова място за работа, което ще ги направи най-щастливи.
Лекарите бяха поздравени и от името на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, от името на други ректори и декани, както и директори на болници.
От името на завършващите лекари първокурсниците получиха Факелът на човечността.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 май
Dow се срина с 550 пункта заради опасения, че конфликтът с Иран може да се изостри отново
Председателят на Еврогрупата: Европа се нуждае от по-големи банки и трансгранични сделки
Финансовото министерство очаква бюджетен дефицит от 1,4% към края на април
Ifo: Кризата в Близкия изток се отразява на германската автомобилна индустрия
„София Комерс – Заложни къщи“ обяви началото на предлагането на облигации за 2,5 млн. евро
Ефективна ли е йогата за лице?
Народни поверия за здраве и късмет на Гергьовден
Йотова и Тасулас потвърдиха отличното ниво на българо-гръцките отношения
4 зодии привличат късмет и изобилие на 5 май
Късна емисия
"Лацио" излъга "Кремонезе" с обрат в края
Рома смаза 4:0 Фиорентина и е на точка от топ 4
Симеоне каза как Атлетико ще отстрани Арсенал за финал в ШЛ
Донарума се ожени тихомълком + СНИМКИ
Артета се закани на „дюшекчиите“: Ще играем като зверове
Страхотни новини за новата „Армия“ + ВИДЕО
Алана Азеведо
Разкошният роман на Исабел Алиенде "Къщата на духовете" с ново издание на български
Антонио Бандерас гледа Радина Кърджилова в „Медея“ в Мадрид (+Снимки)
Дневен хороскоп за 5 май, вторник
София става част от световното турне на Oliver Tree
"Дяволът носи Прада 2" поведе българския боксофис
3 китайски зодии привличат късмет на ангелската дата 5/5
16-годишен наръга връстник във Велико Търново
Мачът на сезона! Черно море Тича би Спартак (Плевен) в уникална драма и е на 1/2-финал
Волен Сидеров бе заснет солидно почерпен посред бял ден, линейка го прибра (ВИДЕО)
Две жертви на инцидент с кола в Лайпциг
Двама от наръганите във Варна са в тежко състояние
Пожарникари от Варна отбелязаха професионалния си празник и почетоха паметта на Илия Дончев
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света
Учени създадоха „жива“ пластмаса, която се разгражда напълно при подаден сигнал
Китай планира мащабно разширяване на космическата си станция „Тянгун“
Curiosity и Perseverance с нови панорамни изображения на Марс
Artemis III: Новата лунна мисия на НАСА набира скорост