Лекарите от Випуск 2018 на Медицинския факултет към Медицинския университет - София получиха дипломите си и положиха Хипократова клетва. Дипломираха се 435 медици, от които 192 са чужденци. Отличниците са 55, като четирима са пълните отличници, които бяха наградени с приза "Златен Хипократ".
Проф. Иван Митов, декан на Медицинския факултет поздрави абсолвентите и каза, че са изминали 6 години на упорит труд и лишения, но и на незабравими приятелства и изживявания от студентския живот, следвайки мечтата си да станат добри лекари, предава БТА.
"Истинските изпитания предстоят, от утре ще трябва ежедневно да се доказвате, да взимате решения за здравето на пациентите, а отговорността е огромна", допълни той. Проф. Митов благодари на преподавателите от МУ, както и на родителите за подкрепата в професионалното израстване на младите лекари.
В поздравлението ректорът на МУ-София проф. Виктор Златков също напомни да не се забравят усилията на близките, жертвали време и средства, за да подкрепят студентите. "Сигурен съм, че нашият университет и в бъдеще ще ви осигурява академична и професионална опора", допълни още той и подчерта, че МУ-София е на второ място от всички висши училища в България.
"Знанията не лекуват сами, трябва и щипка човещина", каза председателят на Българския лекарски съюз /БЛС/ Иван Маджаров и ги призова да си помагат и да уважават труда на колегите си. По думите му намалява броят на сертификатите, издадени от БЛС за работа в чужбина. БЛС награди с почетна грамота и плакет отличниците от випуска.
Ректорът на СУ "Св.Климент Охридски" проф. Анастас Герджиков поздрави абсолвентите и изрази благодарността си за сътрудничеството между двете висши училища, както и от високото им ниво на преподаване. Пожела на медиците да изберат онова място за работа, което ще ги направи най-щастливи.
Лекарите бяха поздравени и от името на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, от името на други ректори и декани, както и директори на болници.
От името на завършващите лекари първокурсниците получиха Факелът на човечността.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Цените на петрола се колебаят след заплахата на САЩ с „икономическия Ден Д“*
Риба, кораби и суверенитет: Исландия обмисля европейското си бъдеще
Готов е механизмът за определяне на минималната работна заплата
Разпродажби при чиповете повлякоха надолу S&P 500 в началото на седмицата
83% от потребителите са използвали куриерски услуги за онлайн покупките си през миналата година
Кадър на деня за 24 август
Порой превърна в реки улиците в Сатовча, обявиха частично бедствено положение
Обвиняемите от "Кръв и чест" се изправят пред съда
"Арда" подчини "Локомотив" в Пловдив и записа трета поредна победа
Ботев Пловдив го закъса за мача с Левски
Хулио Веласкес подготвя нова промяна в Левски
Нови трансфери на "Герена": Левски не се шегува за Европа, „сините“ взимат и Мрезиг
УЕФА обяви кога Левски и ЦСКА ще научат съперниците си в Европа
Григор Димитров започва днес битката за US Open
Жестока присъда за трансферите на Ливърпул: Може да са най-лошите в историята
Знаци, че партньорът не зачита чувствата ви
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Нумерологична прогноза за 25 август
10 здравни грешки, които много жени правят, без да осъзнават
Високопротеинови пилешки такос за отслабване
Таро карта за 25 август, вторник – Десетка пентакли обърната
Какви са причините за себореен дерматит?
Скриване на пениса при затлъстяване – причини, последици и лечение
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Издирват 58-годишен мъж, изчезнал снощи след силната буря в Пещера
Без ток във Варна на 25 август 2026
Времето във Варна на 25 август 2026
Честваме паметта на светия апостол Тит
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите