Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви пред медии в парламента, че естествените партньори са тези, които направиха така наречената сглобка, плюс ИТН и БСП.
"Бях провокиран от репортажите от регистрациите на политическите партии. Едно и също се говори и от вторите, третите. Според мен е честно да се каже на хората какво ще се прави след изборите, а не да се подлъгват българите и после пак да се държим като мажоритарно избрани партии", заяви Борисов.
В демократичния принцип има преговори и коалиции за правителство. До този момент сме изхарчили над 1 млрд. лв. само за избори и политическите партии не дават решения като те свършат.
Нека да не се явяваме и на тези избори с невъзможни коалиции. Ако не им харесва "дежентълменско споразумение", нека да измислят "умните" друга дума, каза още той. Години наред всеки въпрос от медиите беше като отричащи се от дявола за машинното гласуване - истерия! Сега защо никой не пита? Защото изтече записът с "ала-балата", допълни Борисов.
“Ако трябва да направим изборите по-интересни, да използваме мажоритарен вот, има гръцка система - да използваме нея. Да отидем с решение за след изборите, призова лидерът на ГЕРБ.
Да оставим ДПС да се регистрират и да видим тези 20 от едните и 20 от другите депутати, но те не са от решаващо значение за формирането на кабинет, завърши Бойко Борисов.
"Ритуално си режем главите, ако няма правителство”, допълни лидерът на ГЕРБ.
“Да оставим ДПС да се регистрират и да видим тези 20 от едните и 20 от другите депутати, но те не са от решаващо значение за формирането на кабинет”, допълни Борисов. И допълни, че ПП са злословили срещу номинацията на Екатерина Захариева за еврокомисар.
“Аз им отстъпих на ПП всичко, те не отстъпиха за вътрешен министър, сега президентът Радев си назначи вътрешен министър”, заяви лидерът на ГЕРБ.
“Сега всички ги е яд много, че ГЕРБ е монолитна партия”, каза Борисов.

Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Хороскоп за 22 юни 2026: Добри новини и интересни срещи за зодиите
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Спортът по телевизията днес, 22 юни
Мачовете по телевизията днес, 22 юни
Белгия пак се издъни, Иран едва не разплака „червените дяволи“
ПО МИНУТИ: Белгия – Иран 0:0
Каспер Рууд вдигна тридневна сватба в Майорка + СНИМКИ
Ямал: Планът беше да вкарам и... да си почина
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 – 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път