Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн заяви, че партиите се опитват да измият неуспехите си с успеха на ДПС-Ново начало. “Има само едно ДПС с лидер Делян Пеевски и то е без дерибеи. Ахмед Доган се изключи автоматично от ДПС, защото беше кандидат за народен представител от коалиция, в която не присъства ДПС”, заяви пред БНР кметът на Кърджали.
Мюмюн беше избран за депутат от ДПС-НН, но се отказа от правото си да влезе в парламента. В предаването "Неделя 150" Мюмюн коментира двете партии, произлезли от ДПС и тяхната дейност в парламента.
"Всяка партия си има Устав и има текст, който гласи, че всички, които работят или подкрепят, или са издигнати за кандидати от други политически партии, автоматично се изключват. Доган беше от друга коалиция, в която ДПС не фигурира. Вчера на заседание на Централния съвет на ДПС-НН той беше изключен от Движението за права и свободи", заяви Мюмюн.
Мюмюн потвърди и новината от вчера, че Джевдет Чакъров не е съпредседател на ДПС.
"Важно е да се каже и цяла България да разбере една истина. Няма две ДПС-та има едно ДПС. Явно на всички тези, включително и на Джевдет Чакъров, четенето с разбиране не им е силната страна”, категоричен е градоначалника и заяви, че ДПС принадлежи на хората и "ние ще я върнем отново на хората, без дерибеи и крадци, които на гърба на този отруден народ, защитаваха само лични интереси и благодарение на това доверие те го осребриха като материални и финансови облаги.
За касиране на изборите той каза: "Не е добре, когато други партии своите неуспехи, се опитват да ги измият чрез успехите на ДПС-НН. Моят призив е да се погледнат в огледалото и да си ревизират поведението, защото хората декларират своето доверие. На Кирил Петков явно често в хранителния му режим фигурират пици с различни съставки, дали кристали или други. Канадският фантом няма това право да унижава близо 300 хиляди гласоподаватели, подкрепили ДПС-НН.
Според Мюмюн причината Пеевски да атакува президента Радев, е защото политическата криза е започнала от вдигнатия юмрук на Румен Радев заедно с неговите проксита – ПП и други партии.
"Идеята на ДПС-НН с нашия лидер е всичко да е прозрачно, да се състави кабинет. Загубихме време в лутане и страда целият български народ. Аз като кмет в Кърджали знам на какво сме подложени кметовете на общини, когато няма функциониращо правителство и държавният апарат не работи", коментира Мюмюн.
Според него ДПС-НН биха подкрепили всичко в полза на обществото според него създаването на парламентарна комисия за Булгартабак и "Магнитски" е лутане в дребнотемия.
"Пред дневния ред на България се отлагат жизненоважни теми, изоставаме в евроатлантическия си път, въвеждане на еврото. Вървим назад, защото партиите са се обсебили с лични интереси и тесногледство, и никой не прави крачка назад в името на народа. ДПС-НН е най-подготвената партия да влезе в управлението. Може и да няма нови избори, ще видим", заяви Ерол Мюмюн. И смята, че не сега е времето да се променя Изборният кодекс.
"В ДПС-НН се върви по посока, която всички ще бъдем свидетели – най-доброто тепърва предстои. Всички ще видите за какво става въпрос. Интересни работи предстоят за ДПС, за хората, за обществеността, без дерибеи, единствено насочени да работят за хората и заедно с хората", убеден е кметът на Кърджали.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Финансов суверенитет, дигитално евро и роуминг при плащанията: ЕС търси алтернативи на американските карти
САЩ разширяват санкциите си срещу Куба
Dow Jones изтри над 700 пункта в четвъртък
Разходите по държавните заеми в Европа растат, но какво означава това за домакинствата?
Инвестициите в бизнес имоти в ЦИЕ достигат почти 6 млрд. евро през първото полугодие
JD Sports снижи прогнозите си, тъй като потребителите харчат по-малко за маратонки
ПАОК без Десподов стигна само до 1:1 срещу "Бран" в първия плейоф
САЩ удължиха до 19 септември срока за продажба на активите на "Лукойл"
"Райо Валекано" и "Алавес" завършиха наравно 1:1 в Ла Лига
Времето днес, 21 август: Опасни горещини и до 42-градусови температури
Поверия, забрани и традиции за празника на 21 август
ОФИ разби ЦСКА, феновете избухнаха: „Накарахте Гърция да се гордее“
Валентин Илиев след 0:3 от ОФИ: Никога няма да спра да вярвам в ЦСКА
Треньорът на ОФИ предупреди след 3:0 над ЦСКА: В София започваме от 0:0
Черно море притиснат до стената срещу Дунав, победата е без алтернатива
Черно море – Дунав
Арсенал – Ковънтри
Какво казва зодията ви за шопинг навиците ви
Нумерологична прогноза за 21 август
Връзката между здравето на червата и психичното здраве
Паста с високо съдържание на протеин за отслабване
Таро карта за 21 август, петък - Асо жезли
Дневен хороскоп за 21 август, петък
Треска от долината Рифт – арбовирусна инфекция, която се предава и при контакт със заразени животни
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Психология за родители: Тръгването на ясла или градина – как да подкрепим детето при адаптацията
Близо 7000 ученици се явяват на поправителен зрелостен изпит по БЕЛ
„Гардиън“: Румен Радев се оглежда за мястото на Виктор Орбан в ЕС
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години