Трима мъже от Варна са задържани в Габрово заради производство и разпространение на наркотици. Задържането е станало в събота по обед при специализирана полицейска акция, съобщиха от МВР.
В района на габровското село Жълтеш полицията е спряла лек автомобил БМВ, управляван от 26-годишния С.С. В колата са намерени 23 килограма и 630 грама опакован в чували канабис.
Същия ден в тревненското село Радевци полицията разкрила къща, приспособена като нарколаборатория за засяване, изсушаване и подготвяне на марихуана за продажба в страната.
Разкритата от габровската полиция престъпна група е била от четирима мъже. Единият от тях, също варненец, се издирва.
Ръководител на групата е 45-годишният З.М., криминално проявен и уличен в кражби на коли, разпространение на фалшиви пари и в извършване на измами в особено големи размери.
Той е купил къщата в тревненското село, приспособена за отглеждането на канабиса.
Полицията в Габрово е работила по разкриването на престъпната дейност на групата два месеца.
През 2010 година местната полиция е арестувала 33 лица за производство и разпространение на наркотични вещества.
Иззети са били 11 килограма марихуана, 52 килограма зелена листна маса канабис, 101 грама амфетамини, 25 таблетки екстази и 30 таблетки метаамфетамини.