Дрога, произвеждана на място в автомобил или в храсти, е на мода по морските курорти край Бургас. Подвижните нарколаборатории стават все по-популярни сред бандите, които зареждат с отрова Южното Черноморие и задоволяват нуждите на чужденци и българи, разкриват полицаи пред "Труд".
Принадлежностите за бъркане на субстанции, заедно с везни и малък газов котлон, се носят в сак или на задната седалка на автомобил. Клиентът звъни на дилъра, избира се място, което е далеч от хорските очи и там става "производството", разказват спецченгета.
Предимството на подобна "нарколаборатория в сак" е, че всичко е леснопреносимо, а и може бързо да се отървеш от вещите, ако се появат полицаи.
Само преди ден криминалисти в бургаския комплекс "Славейков" спрели за проверка автомобил "Деу", шофиран от 26-годишния Т. С. Станало ясно, че той се надрусал с метамфетамин, преди да седне зад волана. През цялото време притеснително хвърлял погледи към колата си. Така станало ясно, че в нея има три пликчета с екстази на прах, газов котлон, стъклена колба, пипети и памук. До заведение в Несебър пък били спипани дилър и шестима негови клиенти.
Със старта на летния сезон наркомафията се активизира и атакува мощно курортите ни. МВР и спецпрокуратурата обаче също са на крак. В Бургас бе разбита банда от седем ММА бойци, които произвеждали марихуана във високотехнологична лаборатория и я разпространявали по курортите.
Според главния секретар на МВР Младен Маринов на оранжерията би завидял всеки земеделски производител. Бандата е обвинена, че се е занимавала с наркопроизводство от октомври м. г. досега.
Според статистиката на МВР и агенция "Митници" през миналата година у нас били заловени 620,2 кг хероин, 90,54 кг кокаин, 1116,22 кг марихуана и 34 991,2 кг канабис. Спипани били и 456,4кг и 27 907 таблетки синтетични наркотици.
Според антимафиоти хероинът продължава да е основният наркотик, трафикиран през България.
"Балканският път" още се ползва за коридор, но заради усилените проверки по границата ни, той вече се измества от Афганистан през централно-азиатски републики, Украйна и Русия.
Хероинът преминава през държавата ни основно с камиони със стоки за Западна Европа. Зачестяват и опитите за пренасяне на малки количества чрез "куриери", които пътуват с влакове, автомобили или автобуси.
Според антимафиоти при трафика има бартер – наши банди доставят амфетамин на турски "колеги", а в замяна получават хероин. Той се продава у нас или се изнася за други държави.
Някои от нашите бандити са подизпълнители на турски и албански престъпни организации. Участват и в канали за кокаин. Някои го пренасян на малки пратки, укрити в личен багаж или погълнати в тялото. Други използват яхти за по-големи количества.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SOFIX спадна с 0,69% в първия ден от седмицата
Кристоф де Мил: Лихвите в България ще останат ниски
Половината български младежи използват изкуствен интелект
Сянката на Льо Пен пада върху наследника на Лагард в ЕЦБ
Марко Рубио: Искаме Европа да просперира
Париж: Кризата с Гренландия още не е отминала
НСИ отчита ръст на заплатите, но не във всички сектори
Нови правила за прием в детските градини в София
Централна прогноза
Оставиха в ареста Бургазлиев, поиска отвод на прокурора по делото за катастрофата с АТВ
Калушев се опитал да спаси момиче в беда дни преди смъртта си?
Става ли Левски богат като ЦСКА и Лудогорец?
Владо Стоянов: Йоргачевич е менте! Бусато вратар ли е?!
Тоти обяви огромна новина
ЛеБрон все още не е решил бъдещето си
Звезда на Арсенал с важен призив
Жалко! Алберт Попов и Златков отпаднаха в първия манш в Милано – Кортина
Легендарният мюзикъл Grease покорява София на 26 и 27 февруари в Зала 1 на НДК
Пердетата показват колко чист е въздухът в дома ви – как да го подобрите
Шоколадов мус без захар, идеален за диета
Стъклени маникюри с блясък – красиви и модерни (+Снимки)
Слънцето преминава в Риби на 18 февруари – време е за рестарт
Кои храни могат да намалят инсулиновата резистентност
Окръжен съд – Варна посрещна трима нови стажант-юристи
Какво време ни очаква във вторник?
Закопчаха двама мъже и жена с дрога във Варна
Млади български таланти превземат ринга на SENSHI 30
Внасят законопроект, забраняващ имитацията на имена на държавни институции
Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив
Миризма на развалени яйца разреши мистерията на екзопланетите
Реакторът Polaris постигна рекордна температура на плазмата
Hubble забелязва следи от спътник в централната звезда на мъглявината CRL 2688
Мощна магнитна буря удари Земята и ще продължи няколко дни
Кометата C/2024 E1: Последно сбогуване преди отпътуването ѝ
Рядко небесно явление: Слънчево затъмнение на 17 февруари