IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Мним полицай измами с 2000 лева мъж от Сливен

Парите били за залавяне на телефонни измамници

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

66-годишен мъж от Сливен стана жертва на телефонна измама по схемата "съдействие на полицията", съобщиха от Областната дирекция на МВР.

На 30 ноември на стационарния му телефон е звъннал мъж, който се представил за полицай. Мнимият служител му е поискал пари или ценности, за да бъдат задържани телефонни измамници, които впоследствие щели да му върнат.

Измаменият е предал около 2000 лева. По случая е образувано досъдебно производство.

Областната дирекция на МВР в Сливен апелира за бдителност, да се проверява информацията преди да се дават пари и ценности, при получаване на подобно обаждане телефонната връзка да бъде незабавно прекратена. Възможно е схемата да бъде променена, но искането на пари и ценности остава.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата