История с японец, свален от трамвая заради непродупчен билет, предизвика вълнение в социалните мрежи. Случката от събота бе разказана във Facebook от пътничка, станала пряк свидетел.
Трамваят се движел по линия №5 към Княжево, когато се появил контрольор.
"Пред мен седи доста интелигентен мъж, видимо турист от Азия, който е имал конкретни причини да включи и България в европейската си обиколка и днес беше тръгнал за Витоша", разказа в профила си Дочка Анреева.
Мъжът седял прилежно и си стискал билетчето в ръка.
"Контрольорът го погледна с интерес, взе му билета и на развален английски го попита откъде е. Япония. Поиска му паспорта, който дисциплинирано му бе даден. Разгледа го като невидял и му каза да слезе", продължава Дочка.
Тогава тя се намесила и попитала какъв е проблемът. Контрольорът отговорил, че японецът не си е дупчил билета, а това било указано и на английски. И свалил туриста, а ватманът затворил вратата преди някой от пътниците да успее да направи каквото и да е.
"Честито, госпожо Ангелкова! Поздравления за 400 000-те картички до туристи, посетили България тази година... може пък една от тях да стигне и до този японец и догодина пак да дойде, че и приятели да доведе в родината на Българската роза и киселото мляко!", констатира Андреева.
Тя допълва и че е бясна, защото си представя какво би станало, ако на мястото на японеца стои ром без билет.
"Бясна съм и защото, ако на мястото на японеца седеше циганин без билет, този тъпанар просто щеше да го подмине или да попита плахо за билетче и получавайки обичайната реакция отсреща както всички знаем, щеше да се снижи и да се навре смачкан под седалката".
По-късно ръководителят на "Контрол по редовността на пътниците” в ЦГМ Алексей Фикинчев уточни, че туристът не е бил глобен, а контрольорът го е пуснал да си върви.
"На въпрос дали в подобна ситуация съответният контрольор може просто да продупчи билета на чужденеца, който не знае за правилата у нас, Фикинчев отговори утвърдително. "По принцип да и такъв е съветът към всички контрольори", каза той, цитиран от "Нова телевизия".
Това обаче не е практика и за това свидетелстват редица инциденти в автобусите около летището, където пътуват много чужденци. За проблемите на туристите с българските контрольори писа и Dnes.bg.

ОПЕК+ постигна предварително споразумение за увеличение на квотите през юни
Американската авиокомпания Spirit прекратява дейност заради кризата с горивата
Кадър на деня за 2 май
Забравете ChatGPT и Claude – голямото вълнение в AI се случва другаде
Продажбата на активи подкрепя ръста в печалбата и приходите на ФНИБ
Саудитска Арабия се готви за неочакван приход от петрол заради Ормузкия проток
Как да подобрим съня при сънна апнея чрез хранене
"Левски": Тази титла е за всички - на стадиона, пред телевизорите, по целия свят
Едоардо Кампанела: Европа е по-уязвима от САЩ от войната в Иран
Нели Ангелова: Българският бизнес се отличава с феномена "малко магазинче"
Еуфория в синьо: "Левски" с титла №27
Кими Антонели върна Мерцедес на върха, Макс обаче е възроден
Барса превзе и Памплона, титлата е на една ръка разстояние
Капитанът на Юве и сексапилната му половинка са в криза + СНИМКИ
Боримиров обяви нещо много важно за Левски
Скандално: Ние не сме отборчето от Ловеч
Тити Папазов ревна за Левски
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Агнешки котлет с булгур за Гергьовден
Поверия за ангелската дата 5/5
Агнешко за Гергьовден с гъби и картофи
Празнични рецепти за Гергьовден
Седмична нумерологична прогноза за 4 – 10 май
Проучване: Гледането в смартфона води до по-висока скорост на пътя
“Възраждане“ внесе процедурни правила за избор на ВСС от Народното събрание
Коя е най-продаваната премиум кола в България?
Ново 20: Автомобили фарове прожектират филми
Никола Цолов спечели спринта в Маями
Ботев Враца победи Спартак Варна в мач за оцеляване в еfbet Лига
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби
Разкриха мистерията на „малките червени точки“ в ранната Вселена