Местните власти в София реагираха светкавично на критиките на "Спаси София", които разпространиха снимки за неравности, дупки и пропаднала бетонна основа на току-що ремонтираната столична улица "Граф Игнатиев".
"Ремонтните дейности по ул. "Граф Игнатиев" не са завършили в нито една от 11-те зони, на които е разделен обекта", обясниха от общината в страницата "Транспорт за София" в социалната мрежа Facebook.
Оттам обясняват, че на 29 септември строителната ограда от ул. "Алабин" е преместена до пл. "Гарибалди", за да се освободи пространство за свободно пешеходно преминаване, докато се изчаква доставката на специална смес за фугиране покрай релсовия път.
Утре строителната ограда ще бъде върната на мястото си, защото започвало фугиране, което се прави с гореща смес. Освен това в участъка предстои отстраняване на описани от надзора дефекти.
При пл. "Гарибалди" се изпълняват гранитни настилки в зоната на площада, при релсовия път и кръстовището. В участъка от пл. "Гарибалди" до пл. "Славейков" се извършва демонтаж на тротоарните настилки, като е започнало и полагането на новите.
Във всички изброени участъци релсовият път е готов, напълно завършен е и при пл. "Славейков", където се полагат гранитни настилки.
По цялото протежение на ул. "Граф Игнатиев" се полагат нови трамвайни релси, които са първите в София обемно-закалени и монтирани по специален начин, който осигурява шумо и виброизолация. Производител на релсите е "Фьост Алпине" Австрия, една от най-големите компании в този сектор, допълват от "Транспорт за София".
По ул. "Солунска" са монтирани осветителните тела и предстои второто фугиране на настилката, съгласно технологията. В участъка от ул. "Г. С. Раковски" до ул. "6-ти септември" се извършва нареждане на настилки, релсовият път там също е напълно завършен.
В зоната около църквата "Свети Седмочисленици" вече са положени около 80% от всички настилки и предстои фугиране. В зоната активно се работи и по релсовия път, като се очаква до две седмици да бъде завършен напълно и да започне полагането на гранитните настилки.
От ул. "Шишман" до бул. "Васил Левски" предстои демонтаж на тротоарната настилка, а до седмица релсовият път ще е напълно готов.
В последната зона – от бул. "Васил Левски" до бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" се изпълняват настилки, а релсовият път е завършен.
На обекта работят различни екипи, между 190 и 200 човека всеки ден.

Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор
Защо не се сбъдна прогнозата за голямо поскъпване на петрола въпреки кризата в Близкия изток
Тръмп: Очаквам сделка с Иран в неделя
Републиканците отвориха кутията на Пандора преди междинните избори
Провеждат се частични избори за кмет в България
Финансов късмет за 4 китайски зодии през юни 2026
Лекарят с 36 кръводарявания, който избира България пред чужбина
Атичифобия – страхът от провал, който ни парализира
Поляк елиминира Медведев на полуфинал в Хертогенбош
Попиляха бивша звезда на Лудогорец: Изборът му е богохулство!
Изпаднал от Първа лига се разделя с шеф
С мисъл за бъдещето: ЦСКА с огромен трансфер
Цел №1! ЦСКА иска голов хищник + ВИДЕО
Звезда на Берое напуска България заради гранд
В ЦСКА не си взеха нужните поуки
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
3 постни супи, които засищат
Нумерологична прогноза за 14 юни
50 детски игри за лятна ваканция без екрани
Кремообразна паста с кайма и чеснов сос
Седмична таро прогноза за 15 – 21 юни
Откриха голямо количество мъртва риба във Варненското езеро
Илин Димитров: Курортите ни са готови за туристи, но такива няма
Варненски райони остават без вода днес
Над 1000 изпълнители, нестинарски танци и вход свободен на фолклорния фестивал в Девня
Откриха 33-ма мигранти в товарен бус край Бургас
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята