Десет нови коледни базара ще има тази година в София, а леденият парк ще бъде открит на първи декември, съобщи председателят на Столичния общински съвет (СОС) Георги Георгиев. Той, заедно с директори на общински пазари, представи програмата и визията за коледните базари в столицата.
Леденият парк е изграден по модел на известната ледена пързалка пред сградата на общината във Виена, обясни Георгиев. Ледената пързалка ще бъде най-голямата на Балканите, като почти цялата площ на Княжеската градина ще се превърне в огромен леден парк, добави той, цитиран от БТА.
Безплатно децата в София ще могат да ползват пързалката от първи януари до края на сезона, в часовете между 9:00 до 11:00 ч., съобщи Георгиев. Той добави, че децата ще могат да използват услугите и на треньори.
Декември е месец на надеждата и вярата в доброто, време, в което всички очакваме едно ново начало, каза заместник-председателят на СОС Николай Стойнев. По думите му за първи път в столицата така масово започва организирането на коледни базари.
Светлините на коледната елха ще бъдат запалени на първи декември, като тази година тя ще бъде пред Народния театър, обяви Биляна Генова – директор на дирекция "Култура" в Столична община.
"Sofia Christmas Fest" ще се проведе от 18 ноември до 25 декември в Южния парк. Коледен парк ще се реализира от четвърти до 30 декември и ще бъде на площад Славейков. Коледният базар „Съборна“ ще се проведе на едноименната улица от първи декември до осми януари. Базари ще има и в „Нови Искър“ (от 20 до 21 декември), "Герена" (от 20 до 23 декември) и "Северен парк" (от 20 до 31 декември). В парк „Възраждане“ също ще има коледен базар, като той ще се проведе от девети декември до втори януари. „Моята Еко Коледа“ ще е на 17 декември.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Руски щурм в горещите зони на фронта, украинските дронове вече застрашават цяла Русия
Парите от Персийския залив може да стимулират европейските стартъпи в отбраната
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Доналд Тръмп: Ние победихме, не беше честно Иран да блокира Ормузкия проток
Оскари 2026 – негласно, но ясно срещу надвисналите политически заплахи над киното
Арести във Варненско заради нарушения на изборните правила и битова престъпност
НОИ съобщи голяма новина за работещите пенсионери
5 зодии, които ще преживеят големи промени през април 2026
Оценка от Англия: Левски е европейска сензация!
ЦСКА пропиля много години, но вече работи правилно
Бразилец надъха Левски: Мечтата ни е близо!
ЦСКА 1948 има класа и целта е Европа!
Пачки в Левски? Европейски лидер пожела Светльо Вуцов!
Африканска пародия: Отнеха титлата на Сенегал! Мароко стана шампион на хартия
5 причини заради които трупате мазнини около талията
Нумерологична прогноза за 18 март
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Честваме паметта на свети Кирил Йерусалимски
Времето във Варна на 18 март 2026
Ясни са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига
Спецакция срещу контролирания вот във Варненско
Над 40 пешеходци във Варна са глобени за пресичане, докато използват мобилен телефон
Никой регион на Русия вече не е в безопасност от атаки на Украйна
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат