Автокрадци от провинцията са задигнали автомобила "Шкода Фабиа", с който беше отвлечен Адриан - синът на шефа на "Софавто" Тони Златков. До този извод стигнали разследвщите, след като разпитали столичния контингент от апаши.
През коридорите на СДВР минали всички бандити, известни с подвизите си в краденето на автомобили - около 150 души. Всички до един били категорични, че не са откраднали шкодата и не са получавали такава поръчка.
Повечето крадели автомобилите сами и ги давали на автоморги, които ги режели на части и плащали 1500-2000 лв. на бандитите. Те се смятат за едни то най-рисковите, поради което повечето престъпници от други сфери предпочитат да не общуват с тях.При разпитите автокрадците обяснили, че шкодите са подобни на фолксвагените и се отварят със същите инструменти. Всички били категорични, че автоморгите не търсят части от такива автомобили и затова не ги крадели, макар да били лесни за задигане. Бандитите предположили, че колата е била открадната от апаш от провинцията, който е взел около 1000 лв. за кражбата.
От полицията ще привикат и бандитите от провинцията, съобщава "24 часа".
Смята се, че или някой от тях е откраднал колата, или в бандата, отвлякла Адриан, е привлечен обучен човек, който да краде коли. За да се подсигурят, бандитите сложили на открадната на 21 август в София кола табели от друг краден автомобил.
За да накарат Адриан Златков да спре луксозния си мерцедес в сряда сутринта и да избегнат насилие, апашите сложили полицейски буркан на колата. Инсценирали проверка, при която младежът слязъл доброволно. Предполага се, че веднага са го напъхали в колата си, която предварително била със затъмнени прозорци.
Целта на фолиото била при превоза на младежа хем никой да не го види, хем той да не знае къде точно го карат.
Бандитите са го возили сравнително малко в откраднатата кола. За да заблудят полицаите,
престъпниците се прехвърлили на друг автомобил край Панчарево.
Там, в района на пречиствателната станция, оставили шкодата. Полели я обилно с бензин и я подпалили.
Оказва се, че сигналът за горящия автомобил е дошъл 24 минути преди този за изчезването на момчето. Подали го минувачи, които видяли горящата кола.
Малко по-късно Тони Златков се натъкнал на автомобила на сина си до гробището в Герман. Видял ключовете, документите и телефона захвърлени в купето и веднага се обадил в полицията.
Оттам са започнали мащабно издирване. Златков-старши дал имената на всичките си длъжници. От полицията ги проверяват един по един, но досега не са открили някаква следа.
Все още Златков не е получил и искане за откуп. Затова се смята, че отвличането на сина му не е с цел пари, е свързано вероятно с бизнеса му.
Почеркът на отвличането на Адриан и Лара Банева - дъщерята на Брендо, е сходен, коментираха криминалисти.
Смята се, че е възможно и групата да е била наета. Една от хипотезите на разследващите е свързана с руска следа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 23 март
Dow Jones прибави над 600 пункта след коментара на Тръмп за преговорите с Иран
Звено на Alphabet ще стартира доставки с дронове в район на Сан Франциско
Превръща ли се конфликтът в Иран в поредната война на изтощение?
Ще се превърнат ли в печалби инвестициите в изкуствен интелект?
AI води до огромна трансформация на трудовия пазар, но промените още не са видими
Забраните за църковния празник на 24 март и кой има имен ден
Прогноза за времето: Дъжд и мокър сняг днес, затопляне в края на седмицата
Хороскоп за всички зодии за 24 март 2026: Ден за вътрешен мир и нови идеи
3-дневен лек детокс срещу подуване и задържане на вода
Клоп намекна за завръщане, говори за Реал Мадрид
Аржентина остана без защитник
Пепи се размина с Фулъм
Спортът по телевизията днес, 24 март
И титлата няма да гарантира мястото на Ръсел в Мерцедес
От Ман Юнайтед все още не преговарят с други мениджъри
Паста с телешко месо
Нумерологична прогноза за 24 март
Таро карта за 24 март, вторник
Театър "София" подарява -50% отстъпка за 27 март - Световния ден на театъра
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове