Всички сме се натъквали на пътища в окаяно състояние, които не само трошат колите ни, но и представляват реална опасност за здравето и живота на преминаващите. В платформата на Helpbook.info постъпи сигнал за републикански път, известен още и като Тревненски проход, по такъв повод: "Пътят е в трагично състояние, най-вече в участъка между Радунци и Борущица. Между Борущица и Кръстец реално никога не е имало асфалтов път, но това е друга тема. Участъкът Радунци – Борущица конкретно е трудно да се каже, че е проходим с нормална кола, защото 7-те километра между двете села се минават за около половин час заради дупки с огромен риск да нанесете сериозни щети на автомобила си. От общината в Мъглиж не им пука особено за този път, защото бил републикански и отговорността била на държавата. Въпросът е обаче - има ли я държавата високо в планината?
Защо е толкова е трудно този път да се оправи на едно прилично ниво като за третокласен път и да се стига нормално до село Борущица? Прилагам и няколко снимки – всъщност дупката на този път е малко относително понятие – има участъци, на които почти няма останал асфалт. Пътят в този участък конкретно не е ремонтиран основно, откакто е пуснат в експлоатация в края на 60-те, единствено от време на време се насипва с чакъл. За съжаление обаче това е временно подобрение, което след като мине зимата и снеговете, проблемите се появяват отново. За сравнение - пътят от Дъбово до село Яворовец и нагоре до Радунци е в много по-добро състояние, макар и там да има дупки. Надявам се пътят от Радунци до Борущица да види някакво подобрение скоро“.
Постъпи оплакване от район „Витоша“ за поредния шумен строеж. Дейността се извършва извън регламентираното от закона време, като буди живущите в ранни зори. Бетоновози, кранове и викове стряскат живущите по всяко време на денонощието и положението става все по-нетърпимо.
Сигнализираха ни за опасни дървета в двора на бюрото по труда „Възраждане“. Собственикът на съседен имот се безпокои от последиците, които могат да нанесат на имота му огромните шестметрови тополи, които могат да нанесат материални щети, както и невинни жертви. Молбата е компетентните служби да предприемат отстраняване докато не е станала беля.
Завършваме днешния обзор с благодарности за добре свършената работа от администрацията на район "Нови Искър". В предишен сигнал нашият потребител изказа негодуването си от сформирано незаконно сметище в близост до гробищен парк. Реакцията на общината бе светкавична и същото бе отстранено своевременно.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Dow влезе в територия на корекция, докато S&P отчете пети пореден седмичен спад
Кадър на деня за 27 март
ЕК стана жертва на хакерски набег
Г-7 ще гарантира сигурността на Ормузкия проток, но след края на войната с Иран
Л. Тулев: Европейски модел в защита на гражданите и контрол върху AI ще е конкурентно предимство
Русия ще забрани износа на бензин от 1 април заради скока при цените
Как електромобилите втора ръка се оказаха по-лоша инвестиция от моделите с ДВГ
Русия обяви за "чуждестранен агент" главния герой във филм с "Оскар"
Късна емисия
5 зодии привличат любов и изобилие през април
Талант от "Черно море" донесе важна победа на България по пътя към Европейското
Рекорд! Ойарсабал участва в гол в 10 поредни мача за Испания
Нидерландия сложи край на серията от 12 мача без загуба на Норвегия
Испания се позабавлява за класика над Сърбия
Голов екшън в Базел! Атаката на Германия компенсира слабата защита за бой над Швейцария
Барса потвърди кошмарна новина
Двоен празник на „Герена“! Левски се готви да празнува титлата с нов собственик
Дневен хороскоп за 28 март, събота
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„София и хвърчащото креватче“- гледайте премиерната постановка на 29 март
5 навика, които подкрепят хормоналното здраве след 40
Проф. Михаил Боянов: Който има инфаркт е късметлия, който има инсулт – не
Футболист на Черно море донесе победа на младежките национали
Морските спецчасти на България и Великобритания със съвместно учение във Варна
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Утре вечер въртим стрелките на часовника
Кабинетът обяви пакет от мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури