IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Пълен контрол: В МВР - Стара Загора са се подслушвали


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

3819
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 8
Кратък анализ:Бих казал, че предаването на Сашо Диков снощи беше доста интересно. Гост на водещия Диков, беше небезизвестният и скандален бивш директор на полицията в Стара Загора Тончо Михайлов. С пот на челото и ангелски вид, бившето полицейско величие, изловено да подслушва проверяващи го висши служители на МВР след което наритано от системата на полицията, надълго и нашироко обясняваше и се опитваше да внуши на водещия и на зрителите, как е станал жертва на бандита Цветан Цветанов, който му бил давал политически поръчки за саморазправа с неудобни на партия Герб бизнесмен, кмет и човек с огромно влияние в политиката. Даването на такава поръчка /ако твърдяното от Михайлов е истина/, съставлява престъпление по смисъла на НК и отправяйки подобни обвинения по адрес на вицепремиера и министър на вътрешните работи Цветанов, подсъдимият към момента бивш полицейски шеф, индиректно го обвини в бандитизъм. Нещо повече, клиентът на Темида Михайлов, нарече Цветанов личният котарак на Борисов. По-голяма наглост от демонстрираната в предаването от страна на въпросния Тончо, не бях виждал. Смехотворните и несъстоятелни обвинения на гостта в предаването, умело бяха гарнирани с няколко телефонни обаждания на обикновени граждани, които оказва се не са толкова обикновени. В предаването се включи, не кой да е, а отстраненият от длъжността кмет на гр. Гълъбово и към момента също клиент на Темида Николай Тонев. Неописуема е жарта с която г-н Тонев се включи в изграждането на защитната теза на Тончо Михайлов. Всъщност това едва ли е изненада при положение, че е публична тайна бизнес-съдружието на Николай Тонев с Тончо Михайлов в няколко бензиностанции и хотел, намиращ се на центъра на гр. Гълъбово. Не беше ли същият този Николай Тонев, по чието искане именно Тончо Михайлов прати елитни части на поверената му дирекция, да размаже и оплиска в кръв протеста на миньорите в Гълъбово преди две години?! Не беше ли същият този Николай Тонев, който с бейско спокойствие изпрати свои служители от Община Гълъбово, охранявани от полицаи изпратени пък от Тончо Михайлов, да оградят с бодлива тел имота на бившия директор на Енел Майк Фостър в с. Искрица?! Може би е чисто съвпадение и факта, че именно Николай Тонев, изкарващ себе си света вода ненапита, през 2000 година беше изловен на държавната ни граница, да прекарва контрабандно десетки хиляди във валута!Обаждането на общинския съветник от гр. Гълъбово е редно да остане без коментар, тъй като идеално се вписва към включването на Николай Тонев и напълно възможно е по време на предаването, двамката колективно да са цъкали пред телевизора. За бившият висш офицер от МО, също включил се в предаването, обществеността в Стара Загора знае за скандала съпроводил изгонването му от редовете на българската армия, така че неговият коментар също не заслужава обсъждане.По-интересното обаче е друго екс-комисарят Тончо Михайлов в стремежа си да омаскари Цветан Цветанов, направи няколко основни грешки, дори бих казал се оля!На първо място, изнасянето на каквито и да са данни и информация, касаещи наказателното производство срещу Михайлов, съставлява престъпление по смисъла на НК. Боравенето с фактология по случаите, показването и зачитането на обвинителния акт, цитирането на свидетели и пр. всичко това би следвало да изпрати Михайлов отново на подсъдимата скамейка!На второ място, гостът Михайлов говореше за постоянно упражняван политически натиск от страна на правителството на Герб над съдебната система!? Интересно е, как ще докаже тези свои твърдения въпросният господин? Казаното в случая е изключително сериозно обвинение към правителството на Република България и съответно следва да не остава без последствия! Когато казваш нещо, задължително е да можеш да го докажеш! В противен случай, нормално е да се озовеш на подсъдимата скамейка. В конкретния случай, май именно това ще се случи.На трето място, господинът Михайлов говореше за някакви стрелби, станали на 100 м. от полицията в Стара Загора и как това останало без последствия, как нямало осъдени по случая и как полицията не си била свършила работата. Смях! Тези твърдения, освен да предизвикат бурен смях, едва ли биха произвели друг ефект. Ами нали именно въпросният Тончо Михайлов е бил директор на полицията по това време? През 2008 г. от когато датира случаят, директор е бил Михайлов, министър на вътрешните работи Румен Петков, а властта изцяло в ръцете на БСП. Така, че подобни инфантилни опити да се прехвърли вина, могат само да разсмеят.На четвърто място, Тончо Михайлов говореше за далавери в ТЕЦ-овете, ставали години наред...Тук ще спра за малко, за да си взема въздух, защото смехът започва да ми идва в повече. Цели 10 години г-н Михайлов е бил начело на ОД на МВР гр. Стара Загора. Това означава, че целият инструментариум от специалисти, спец.средства, служби и пр., са били именно в неговите ръце. Сега следва логичният въпрос, защо за 10 години няма нито един /забележете, нито един/ случай на разкрити далавери по ТЕЦ-овете?! Къде е бил господин Михайлов и с какво се е занимавал? За какво му е плащала държавата и респективно данъкоплатецът? Смешно е г-н Михайлов! Смешно е, но същевременно е и много тъжно! За 10 години, нямате нито един разкрит корупционен канал в цитираните от вас ТЕЦ-ове и въпреки това не се посвенихте да говорите именно за тях. Смешно е, да твърдите и, че поръчването на две незаконни карабини с оптики, е детска игра и не си заслужава да се прави разработка, защото било много скъпо! С такива детски играчки, през последните години в България бяха избити десетки. С такава детска играчка например беше застрелян Георги Илиев на Слънчев бряг!Смешно е да твърдите също, че еди кой си бил взривявал! Ами що го не хванахте бе г-не Михайлов? Доколкото ми е известно, за времето през което сте бил директор в поверената ви дирекция, в Стара Загора са станали няколко взривявания, от които /забележете отново/ не сте разкрил нито едно!! Нито едно разкрито взривяване нямате, но това не ви пречи да говорите кой бил извършителят. Това не го разбирам! За да не отегчавам четящите, спирам до тук. В заключение обаче искам да отбележа, че искрено се радвам на участието ви в предаването, защото определено дадохте повод на прокуратурата отново да се занимае с вас! Лично аз си тълкувам присъствието ви в предаването, като опит да се манипулира общественото мнение и респективно да се въздейства на свидетелите срещу вас. Доколкото ми е известно, в момента сте с наложена мярка за неотклонение парична гаранция. На свобода вие пречите на разследването и на нормалното протичане на съдебния процес срещу вас! Ето защо, редно е прокуратурата да анализира цялостната ви проява в предаването, отправените обиди, клевети и обвинения и да предприеме необходимото, с цел промяна на мярката ви в по-тежка задържане под стража. Поне докато мине процеса ви!
отговор Сигнализирай
3818
БОТЕВ
преди 15 години
Харесвам 15 Не харесвам 3
Не не ходи при баровец а при жена ти, и не е инкасо а мушкато полива на женати мушкатото докато ти пишеш измислици, интриганти мишки жалки.
отговор Сигнализирай
3817
БББ
преди 15 години
Харесвам 3 Не харесвам 12
В магистрална е Карафизиев ти пък не го ли знаеш.Ще го проверяват заради инкасото ходел при някакъв баровец аз така знам така говорят колеги от РПУ-то.
отговор Сигнализирай
3816
до 3847
преди 15 години
Харесвам 15 Не харесвам 4
Като толкова много го мразиш Карафизиев вместо да занимаваш другите с твоите измишльотини ти предлагам да ви организирам един свободен двубой да му счупиш главата, а пък ако ти е жал да го набиеш може и да се съревновавате по стрелба, каране на коли или нещо друго, да докажеш колко си кадърен полицай.
отговор Сигнализирай
3815
AAA
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 7
Кой е този,Карафизиев къде е колега?
отговор Сигнализирай
3814
мечтател
преди 15 години
Харесвам 12 Не харесвам 3
Какво повтаряш едно и също като папагал. Май май ама вече сме август. *** се прегледай нещо имаш комоцио пак. Не е вярно успокой се.
отговор Сигнализирай
3813
владиката
преди 15 години
Харесвам 15 Не харесвам 0
Нещо от пренатягане гайките почнаха да изтъват. Оня ден изтърваха затворника от влака ,сега пък от ювелирната акция този с наркотика ,дето идвал да зарежда пост 1. Трябвало там да е "Булдока", той като го захапи с тази захапка няма изтърване, ама бил в отпуск.
отговор Сигнализирай
3812
с.СОФИЯ
преди 15 години
Харесвам 2 Не харесвам 10
Каква проверка на Карафизиев за лихварството ли?Аз чух,че Ив.Любенов нещо се интересувал,ама не знам дали е вярно
отговор Сигнализирай
3811
Боби
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 1
Права си Ани,той сигурно не е и колега този ***,ако беше полицай щеше да е по-наясно за случая
отговор Сигнализирай
3810
pop Andrei I
преди 15 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
Абе какво стана?БМБ-то заедно с началника им изтървали някакъв май.Ми то кадърните хора избягаха от там заради този военен,не можаха да изтърпят дерибействането му.Абе той да не си е мислил,че е на военно учение. Махайте го от там днес бандит изтървал,утре остава и *** да го набият малее....Б.Н. да не би да са стресна като видя Тончу по телевизията, прати Руския да ти лее куршум.
отговор Сигнализирай
Новини