BGONAIR Live

Откриха радиоактивен йод в Румъния

Количеството му не е опасно за населението, отчитат специалисти

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Радиоактивен йод е открит в снега на планината Чяхлъу в Румъния, съобщиха специалисти в северната ни съседка.

Съобщението дойде, след като вторник стана ясно, че са намерени следи от радиация от Фукушима в дъждовната вода и в млеката от зона Прахова в северната ни съседка.

Специалисти се опитват да упокоят населението и казват, че става дума за количества, които няма да засегнат здравето на хората.

Премиерът на Румъния Емил Бок очаква доклад днес за следите на радиоактивен йод от Фукушима.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата