IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Милан работи по привличането на Прандели

Росонерите се надяват да имат треньора на Италия през 2014

Милан работи по привличането на Прандели

Милан иска да привлече Чезаре Прандели, гръмна "Медиясет". Росонерите се надяват да привлекат треньора на Италия през 2014 г. след световното в Бразилия. Шефовете на Милан смятат да изчакат договора на Прандели с националния тим да изтече. Те вече са се свързали с Прандели за преговори.

Другото лято изтича и договора на Масимилиано Алегри, което още повече ще улесни росонерите. Избора на Прандели не следва идеята на Берлускони Милан да е на миланистите, но той се отклони от нея още с привличането на Алегри.

Прандели се харесва много на ръководството на росонерите, заради сдържаното си поведение, огромния опит и чудесната работа. Прандели работи отлично във Фиорентина, която беше брилянтна в Италия и впечатляваща в Европа под неговото ръководство. След това класира Италия на финала на Евро 2012, а сега е на път да прати адзурите на Мондиал 2014.

Освен всичко Прандели дава много възможности на младите, което също се харесва на Милан. Той вече ръководи доста играчи от този клуб в националния - Балотели, Абате, Де Шилио, Монтоливо, Ночерино, Пацини, Ел Шаарави.

Към Алегри пък има интерес от Рома и той е изкушен да се пробва в интересния проект на римляните.

Още спортни новини четете в Gol.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Спорт
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата