След дни на комуникация през медиите, Стефка Костадинова и Весела Лечева най-накрая се срещнаха в сградата на БОК.
"Ако съдът каже, си събирам багажа и си тръгвам, в противен случай отиваме на извънреден Конгрес", обяви Стефка Костадинова след като двете разговаряха. Те обсъдиха как да се продължи оттук нататък и дори вече насрочиха нова среща на двете ръководства на 23 април.
Ако в обозримо бъдеще ситуацията налага провеждането на нови Избори, то Костадинова обяви, че не е сигурно, че ще се кандидатира след 20 години на поста.
"Двете тези са различни. Весела Лечева държи да действа невписания Изпълком. А ние държим да действаме докато съдът не си каже последната дума. На 23 април разговорите продължават. Поканих Весела Лечева днес като много голям спортист. Бях помолена да помоля да се откажат от жалбите. Ние с Весела сме окей, големи жени сме, големи спортистки сме, няма да позволим да има хаос", обясни Костадинова.
По думите й двете са си говорили общи неща - тя казала нейната теза, а Лечева - своята.
Костадинова обеща, че на 23-ти ще има повече подробности.
"Аз дори да не съм тук, не заслужавам да се хвърля кал по мен. Днес получих стипендии за нашите спортисти. Ако съдът каже, си взимам багажа и се махам. Скандали няма да има. Генералният секретар е още действащ. Не знам за какво са жалбите, има 4-5 пункта, по които са подадени. Аз съм чиста пред съвестта си, защото не съм подавала жалба. За момента аз и старото ръководство ще си изпълняваме функциите и ще информирам Весела", обясни още тя.
"Емоционално ми е мъчно за сегашната ситуация. Аз съм горда с 20-те си години в БОК, имахме двете най-силни олимпийски игри в Токио и Париж. Вчера съм направила лапсус, че Весела Лечева не е избрана - аз исках да кажа, че не е вписана. Не я поканих лично, но я поканих през медиите, което си е лично", призна спортиската и увери - няма никаква опасност за българския спорт.
"МОК следи какво се случва, това не е единичен случай", допълни Костадинова.
От своя страна Лечева заяви, че се надява Костадинова да си държи на думата.
“Първо искам да кажа, че проведохме един доста дълъг и обстоен разговор със Стефка Костадинова за ситуацията. Разговорът беше за това как да продължи работата между старото и ново ръководство. Обявихме си още една среща - на 23 април. На тази среща ще продължи изчистването на ситуацията", обяви тя.
"За мен най-важното на тази среща е дали Стефка Костадинова потвърждава думите си след избора - Глас народен, глас Божий. Това беше важен въпрос, който отправих към нея. По отношение на жалбите, които се пуснаха. Жалбите са срещу предишното ръководство на БОК, те са подадени от нейни колеги", каза още Лечева.
"Най-голямото ми желание да намерим един много по-различен подход - да не е свързан със скандала, с разногласия. Важно е с какви новини отиваме към МОК - трябва да си пазим авторитета на институцията, която представляваме", допълни тя и обяви: "Изчистихме темата с политическите гърбове."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Симеон Миланов за войната в Персийския залив: Въпросът е кой ще издържи по-дълго
Централна емисия
Рецепта за супа с коприва
С мисъл за ближния: Отец Лъчезар и десетки доброволци дариха кръв на Цветница (ВИДЕО)
Централна прогноза
Веласкес се ядоса, обяви защо Левски се издъни
ВИДЕО: Атлетико Мадрид – Барселона
ВИДЕО: Берое – ЦСКА
ВИДЕО: Черно море – Славия
Добруджа спря Левски в инфарктна драма!
Добруджа - Левски 2:2
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 - 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
3I/ATLAS, който нахлу в Слънчевата система, се оказа по-стар от Слънцето и Земята
Какво ще е времето през следващата седмица?
Тръмп с нови заплахи: Отворете проклетия проток, вие луди копелета, или ще живеете в ада
Варненският митрополит Йоан: Малцина усещат днес връзка с Христос в себе си
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация