Един от най-големите и внушителни графити mural-и в Европа ще бъде изрисуван не къде да е, а върху най-мащабната индустриална стена в България – охладителната кула на ТЕЦ София.
Организаторите на ON! Fest, с любезната подкрепа на Столична Община, Агенция за развитие на София и професионализма на мениджърите на графити зоната на фестивала - RUSH, поканиха легендарните графити артисти SMUG и BRUS, за да осъществят един от най-красивите проекти в подкрепа на Кандидатурата на София и Югозападен регион за културна столица на Европа за 2019 г.
След обсъждането на множество проекти и различни възможности на реализация, организаторите от ON! Fest и артистите единодушно избраха образа на Dr. Mundo - емблематичния герой на най-популярната видео игра в света League of Legends. Гигантският графит ще краси една от двете охладителни кули на ТЕЦ София, които също подкрепиха идеята и съдействат с всички сили за нейното осъществяване.
Кулата е висока 55 м., графитът ще заема почти цялата й предна половина (над 1500 кв.м.), а за да се покрие площта, са необходими над 30 баки фасадна боя, над 1000 флакона спрейове и най-високата вишка в региона, която е и една от атракциите пред кулата на ТЕЦ София.
„Трудно е човек да опише емоцията и усилията около осъществяването на подобна мечта, каквато този проект е за нас. Безкрайно благодарни сме на екипите на Столична Община, Агенция за развитие на София, ТЕЦ София и всички компании, които се включиха с целия си ресурс и приеха проекта като лична кауза. Конкретният повод беше желанието ни да подкрепим кандидатурата на София и региона за европейска столица на културата през 2019 г., но с напредването на реализацията започнахме да мислим за дългосрочни инициативи, които да превърнат подобни индустриални зони в една красива и неразделна част от живота ни.
България е изпълнена с такива площи, които просто чакат някой да ги погледне с други очи“, сподели директорът на ON! Fest Мартин Кадинов.
Изрисуването на охладителната кула е предвидено да приключи до 22 септември, неделя. Тогава, на официална церемония в подножието на огромния графит и под зоркото око на Dr. Mundo ще бъде награден отборът победител от Балканския шампионат по League of Legends.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Погребаха и 15‑годишното момче от кемпера на Ивайло Калушев
Ивелин Попов обяви края на кариерата си
Втора жертва на катастрофата край Враца, шофьорът се врязал в камион
ЦСКА взе трите точки срещу "Добруджа"
ВИДЕО: Барселона – Райо Валекано
ВИДЕО: ЦСКА – Добруджа
Тотнъм гледа към Бездната. Нотингам удари Шпорите с 3:0
Ясен Петров посочи какво успокои ЦСКА
Янев с голямо признание за победата на ЦСКА
Тепчая шокира Ракетата, направи и 147 по пътя към триумфа
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 - 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
В помощ на гражданите: Скопие намали ДДС за горивата
Динамично време в края на март: Идва много дъжд и мокър сняг
Ученици от варненската Математическа гимназия се включиха в почистването на река Камчия
Детектор на лъжата в МВР: Редно е висшите държавни служители периодично да минават на проверка
ПП-ДБ откри предизборната си кампания
НАП погна брокерите на недвижими имоти
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната