Манчестър Юн. победи Дебрецен, Висла изненада Панатинайкос

В останалите мачове играчи вчера Бетис победи Монако с 1:0, а Рейнджърс се наложи с 2:1 като гост над Анортозис
10 авг 2005 10:19,
Рууд ван Нистелрой, Кристиано Роналдо и Уейн Рууни. Снимка : АП.
Отборът на Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 унгарския шампион Дебрецен в третия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол. Головете за победителите отбелязаха Уейн Рууни, Рууд ван Нистелрой и Кристиано Роналдо.

След 34-годишно отстъствие Евертън се завърна в европейските клубни турнири, но не успя да зарадва своите привърженици. „Карамелите“ загубиха на собствения си Гудисън Парк от испанския Виляреал с 1:2. Аржентинският нападател на гостите Лусиано Фигероа откри в 27-та минута, а три минути преди края на първото полувреме Джеймс Бийти успя да изравни.

Радостта на домакините бе кратка, тъй като Хосико отбеляза второ попадение на испанците в 45-та минута. Реваншът е след две седмици в Испания.

В останалите мачове, играни вчера, Бетис победи Монако с 1:0, след попадение на Еду в последната минута на двубоя, а Рейнджърс се наложи с 2:1 като гост над Анортозис.