ЦСКА изненада Ливърпул с 1:0 на Анфийлд

Повече от 42 хил. зрители присъстваха на невероятната победа на 30-кратните шампиони на България
24 авг 2005 00:43,
Феновете на ЦСКА се надяваха кумирите им да повторят победата от миналия век. Снимка : Булфото.

Отборът на ЦСКА сътвори истинско футболно чудо, след като победи Ливърпул като гост с 1:0. Загубата с 1:3 от първия мач изхвърли „армейците” от групите на Шампионската лига и по този начин те не успяха да се превърнат в първия български отбор, пробил в най-престижния клубен турнир.

Единственото попадение в двубоя наниза Валентин Илиев още в 15-та минута на мача. Тогава след нарушение срещу Забавник, националният защитник прати топката зад Скот Карсън след асистенция от Йордан Юруков.

В следващите минути на мача „червените” не се върнаха в защита, а продължаваха да търсят втори гол. Пропуски направиха Гийом и Велизар Димитров.

Все пак през втората част на двубоя домакините показаха своята класа и организираха няколко класически атаки. Нашата защита, и особено Деян Максич, бяха на нужното ниво и не допуснаха отбелязването на изравнителен гол. В последната, 90-та минута, Ливърпул пропусна най-чистото си голово положение, след като удар на Сисоко намери гредата.

Ето и съставите на двата отбора :

Ливърпул: Скот Карсън, Стив Финън, Сами Хюпия, Хосеми, Стивън Уорнък (’65 – Бодевайн Зенден), Йон Арне Рийзе, Дарън Потър (’45 – Луис Гарсия), Мохамед Сисоко, Дитмар Хаман, Джибрил Сисе (’83 – Синама Понгое), Фернандо Мориентес;

ЦСКА: Деян Максич, Радослав Забавник, Ибрахима Гай, Валентин Илиев, Тиаго Силва, Мурад Хидиуед, Йордан Тодоров, Велизар Димитров, Емил Гъргоров, Йордан Юруков (’72 - Стойко Сакалиев), Гийом Да Заади (’84 – Петър Димитров)

Стадион: Анфийлд Роуд – 42 175 зрители