Астън Вила сензационно елиминира Ман Сити за Купата на Лигата

Бирмингамци биха с 4:2 след фамозен обрат и продължения
Обновена: 26 сеп 2012 15:11 | 26 сеп 2012 10:24, Красимир Ангелов
1

Английският шампион Манчестър Сити сензационно отпадна в 3-ия кръг на турнира за Купата на лигата, след като загуби от Астън Вила с 2:4 след продължения на своя "Етихад Стейдиъм". Срещата в редовното време завърши при равенство 2:2.

Мениджърът на домакините Роберто Манчини даде възможност на Разак, Суарес, Коло Туре и Настасич да излязат като титуляри, а нападението на тима бе водено от Марио Балотели и Карлос Тевес.

Сити на два пъти повеждаше в резултата, в редовното време, като попаденията на домакините паднаха в 27-ата и 64-ата минута, и бяха дело на Балотели и Коларов.

Гостите изравниха чрез автогол на Бари в 59-ата минута и попадение на Агбонлахор в 70-ата минута.

До края на редовното време нямаше повече попадения и в крайна сметка се стигна до продължения.

В 96-ата минута гостите сътвориха сензационен обрат и поведоха с 3:2 в резултата след попадение на Шарл НЗогбия. В 113-ата минута Агбонлахор довърши "Гражданите" и оформи крайното 4:2 за гостите.