Фернандо Торес заплашен от 4 мача наказание

Съдията Майк Дийн е пропуснал ощипването на Ян Вертонген
Обновена: 30 сеп 2013 14:08 | 30 сеп 2013 11:35, Друми Георгиев
0
Торес може да бъде наказан за 4 мача. Снимка: Ройтерс

Фернандо Торес е заплашен от наказание от 4 мача заради инцидента с Ян Вертонген при равенството 1:1 с Тотнъм през уикенда.

Испанецът бе изгонен заради втори жълт картон десетина минути преди края на срещата. За червения картон той ще получи автоматично един мач наказание.

Сега обаче Торес е изправен пред угрозата да получи допълнителни три мача заради по-ранният инцидент с Вертонген, който не бе отразен от съдията. В началото на второто полувреме двамата се сблъскаха, а впоследствие Торес ощипа по лицето съперника си.

Реферът Майк Дийн даде жълт картон на нападателя на Челси. Вестник "Дейли Мейл" обаче пише днес, че Дийн е дал картона заради нарушението на Торес, а не заради конфронтацията след това.

След срещата той е описал пропуска си в доклада и така според правилата на Висшата Лига предстои той да бъде разгледан от трима съдии. Ако те приемат, че действието на Торес е агресивна проява, той ще получи още 3 мача наказание.

Това със сигурност ще ядоса много Жозе Моуриньо, който след мача специално похвали представянето на Торес.

"Той е много силен физически. В предишните сезони изглеждаше тежък и бавен. В момента той е във фантастична форма".