Тя ще срещне на финала китайката На Ли
Обновена: 23 яну 2014 14:51 | 23 яну 2014 09:31, Красимир Ангелов
0
Доминика Цибулкова. Снимка: Reuters

Най-добрата словашка тенисистка Доминика Цибулкова постигна най-важната си победа до момента, след като разпиля Агниешка Радванска с 6:1, 6:2 във втория полуфинал на Australian Open.

Поставената под №5 в основната схема Радванска бе тотално надиграна, допускайки пробив още в първия гейм.

Интригата бе запазена частично до четвъртата партия на първата част, когато Цибулкова осъществи нов пробив и малко след това спечели сета.

В началото на втория сет първата ракета на Словакия бе още по-убедителна. Тя проби на два пъти сервиса на полякинята и след като поведе с 4:0 гейма намали оборотите.

До края на мача Цибулкова умело поддържаше разликата от четири партии в своя полза и стигна до категорична победа за 70 минути.

На финала тя ще играе с китайката На Ли, която за трети път в своята кариера ще спори за трофея в Мелбърн, търсейки своята първа титла. Ли победи с 6:2, 6:4 19-годишната канадка Южени Бушар.