Българският национал с гол за 3:1 над Урал
Обновена: 5 май 2015 14:21 | 5 май 2015 09:57, Красимир Ангелов
0
Георги Миланов вкара гол за ЦСКА Москва. Снимка: Reuters, архив

Георги Миланов вкара гол за успеха на ЦСКА Москва с 3:1 над Урал в мач от 26-ия кръг на руското първенство по футбол.

С това българският национал съхрани шансовете на московчаните за класиране в зона Шампионска лига, като вторият във временното подреждане ФК Краснодар води с четири точки само четири двубоя преди края на Премиер лигата на Русия.

ФК Краснодар победи с 3:0 Арсенал Тула по-рано през деня, след като Роман Широков се разписа през първото полувреме, а Ари и Рикардо Лаборде довършиха домакините от Арсенал.

Бибрас Начо откри резултата на "Арена Химки" още в 17-та минута от дузпа, а в 62-та Ахмед Муса, който падна за наказателния удар, асистира на Миланов.

Българският халф овладя топката пред вратаря на Урал с първото си докосване, а с второто я изпрати в мрежата за 2:0. Алан Дзагоев пък даде три гола преднина на ЦСКА още в следващата атака след асистенция на Роман Еременко, благодарение на което "армейците" си подсигуриха победата.