България с отличен старт на Евроволей 2023, "лъвиците" удариха Хърватия с 3:1

Тази вечер е вторият ни мач от групата - срещу Босна и Херцеговина
Обновена: 17 авг 2023 08:46 | 17 авг 2023 06:45, Красимир Ангелов
5
Снимка CEV

България стартира по чудесен начин Европейското първенство по волейбол за жени. Нашите момичета сразиха Хърватия с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18), като воденият от Лоренцо Мичели тим не остави съмнения кой е по-добър в "Арена ди Монца".

"Лъвиците" водиха в първия гейм с 23:20, но допуснаха 5 последователни точки и загубиха с 23:25. Това обаче не пречупи момичетата и те значително подобриха играта си в следващие части.

Дори горчилката от загубения нещастно първи гейм по никакъв начин не наруши играта ни. Така за втори път поред победихме Хърватия след Лигата на нациите в Нагоя, което се оказа решително за бъдещото ни оставане в турнира.

Макар хърватките да водиха в не малка част от втория гейм, българките успяха да го вземат с 25:23 с решителна точка на капитанката Мирослава Паскова, която въпреки тежката контузия, получена в началото на лятото, успя да се възстанови по-бързо от очакваното и да изиграе решителна роля в двубоя.

В третия гейм българките спечелиха с 25:20, а в четвъртия бяха истински господарки на игрището и бързо натрупаха добра преднина, която бе достатъчна за 25:18 и победата в мача.

Най-резултатна за нашите бе Радостина Маринова с 23 точки (1 ас, 1 блокада), с 12 точки завърши Мира Тодорова (3 аса, 3 блокади). 11 точки реализира другият ни център Борислава Съйкова (2 аса, 5 блокади), Мария Йорданова добави 9 точки (2 аса).

В другите два мача от група В домакинът Италия очаквано победи Румъния с 3:0, а Босна и Херцеговина се справи драматично с 3:2 над Швейцария.

Утре от 19 ч ще изиграем втория си мач срещу босненките.