Собственикът на ЦСКА Гриша Ганчев коментира смяната на ръководството на БФС и евентуалния Конгрес. Той заяви в подкаста "Код спорт" иронично, че се дразни на слуховете, че някой ще сменя сегашното управление, защото реална смяна няма да има, а след Борислав Михайлов ще дойде "малкият Михайлов", който ще е достатъчно добре подготвен за това.
"Това ръководство ги знае работите. И аз много се дразня на някои хора, които постоянно търсят под вола теле - ще ги сменяли, не знам си какво... И по моите прогнози след 2 години ще има смяна, но ще дойде малкият Михайлов, защото той вече ще е подготвен. Дано направи и деца, след което пък те да наследят него, тъй че да се успокои футболната общественост. Наистина ще има смяна на поколенията! И какво им пречи лицето?
Я го виж! (бел. ред. - Борислав Михайлов, в момента в студиото бе показана негова снимка). Аз преди 10 години, като говорих, те ми се смееха и викаха, че съм ненормален. Не, аз сега на тях се смея. Ето! Ръководител първа класа! УЕФА, ФИФА, ФАФА - навсякъде уважаван и оправя нещата", заяви той.
Ганчев коментира и опита на бившият вратар на националния отбор да се покрие и да не коментира състоянието на родния футбол след погрома в София и слабите резултати на националите преди избора на Илиан Илиев: "Човекът не иска да говори с хора! Навремето немският крал защо е говорил само с конете си и не е искал да се вижда с хора. Ето го! За какво трябва?"
Ганчев обяви и какво се е случило, когато напусна Изпълкома на БФС и че е било ясно, че централата ще се управлява задкулисно и няма да се извърши истинска реформа, която касае участието на повече българи - млади футболисти.
"То тогава още беше светнала лампата, защото ние 6 месеца преговаряме да почнат в отборите да играят по трима играчи до 21 години по 90 минути. Значи ти трябва да имаш картотекирани минимум 6 или 7-8, защото някои се контузват. И събираме гласове в Изпълкома. И аз си ги следя - тоз как ще гласува, ония... И опираме до 2 гласа - единият е на сливенския "разбирач" и другият беше на "белия балет" от Овча купел.
Сядаме там и се почва... Скандали между мен и ръководителите на Делиормана по време на Изпълкома. Аз не съм мислил за европейски футбол. Аз си гледам нашия селски футбол, защото ние сме си от село, нали?
И другото нещо е, че те си направиха една тънка сметка, че аз имам подготвени играчи - такива млади. И да не би да ги (*) ... И се гласува това нещо и се взима решение. "Белият балет" става и казва: "Няма да са 3-ма. Ще е един."
То вече нагласено зад гърба на нашите 5-6 човека, които искаха да са по 3-ма, защото и Варна искаха да са по трима също... И го решават за един човек, обаче в наредбата забравили да напишат, че трябва да играе 90 минути. О, какъв пропуск направила оная там, дето обслужва човека!!! И забравила да го напише това нещо, ОК, да е жива и здрава!
И се почват едни смени, човек. Пускат го детето, на 3-ата минута го вадят. Майка му, баща му на стадиона, аз се чудя какво става. И тръгнахме нещо да правим, което нищо не направихме...Какво да правя с тея тука? (бел ред. - с останалите членове на Изпълкома, които не са пожелали и не са направили реална реформа в Наредбата)".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 май
Dow се срина с 550 пункта заради опасения, че конфликтът с Иран може да се изостри отново
Председателят на Еврогрупата: Европа се нуждае от по-големи банки и трансгранични сделки
Финансовото министерство очаква бюджетен дефицит от 1,4% към края на април
Ifo: Кризата в Близкия изток се отразява на германската автомобилна индустрия
„София Комерс – Заложни къщи“ обяви началото на предлагането на облигации за 2,5 млн. евро
Имен ден на 5 май празнуват Ирина, Ирена, Мирослав, Мирослава, Мира
Времето днес, 5 май: Предимно слънчево с температури до 26°
Хороскоп за 5 май за зодиите: Емоционален ден и нови възможности
Как нагреваемият тютюн засяга зъбите и венците
ЦСКА празнува 78 години от създаването си
Арсенал - Атлетико Мадрид
Виталия Дяченко
Кой ще изпадне от Първа лига? Берое или Монтана?
Време е за Шампионска лига: Мощната атака на Арсенал срещу бандата на Чоло
Спортът по телевизията днес, 5 май
Нумерологична прогноза за 5 май
Треньори: Тези 4 упражнения с пудовка ще подготвят тялото ви за лятото
На 5 май празнуват Ирина и Ирена!
Разкошният роман на Исабел Алиенде "Къщата на духовете" с ново издание на български
Антонио Бандерас гледа Радина Кърджилова в „Медея“ в Мадрид (+Снимки)
Дневен хороскоп за 5 май, вторник
16-годишен наръга връстник във Велико Търново
Мачът на сезона! Черно море Тича би Спартак (Плевен) в уникална драма и е на 1/2-финал
Волен Сидеров бе заснет солидно почерпен посред бял ден, линейка го прибра (ВИДЕО)
Две жертви на инцидент с кола в Лайпциг
Двама от наръганите във Варна са в тежко състояние
Пожарникари от Варна отбелязаха професионалния си празник и почетоха паметта на Илия Дончев
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света
Учени създадоха „жива“ пластмаса, която се разгражда напълно при подаден сигнал
Китай планира мащабно разширяване на космическата си станция „Тянгун“
Curiosity и Perseverance с нови панорамни изображения на Марс
Artemis III: Новата лунна мисия на НАСА набира скорост