Балканска лудост! Хърватия е на финал!

Марио Манджукич донесе победата в продълженията с 2:1
Обновена: 11 юли 2018 23:52 | 11 юли 2018 23:37, Красимир Ангелов
536

Хърватия сътвори невероятен подвиг, като достигна своя първи исторически финал на световно първенство, след като надви Англия с 2:1 след продължения в 1/2-финална среща от големия турнир, която се игра на "Лужники" в руската столица Москва.

Трипиър даде аванс на "трите лъва" след прекрасен удар от фаул още в 5-ата минута, но Перишич възстанови равенството в 68-ата минута и върна надеждите на "шахматистите", че могат да сторят нещо голямо. До края на редовното време "шахматистите" изтърваха още няколко страхотни положения за гол.

В крайна сметка редовното време завърши при реми и се стигна до две продължения от по 15 минути, а четири минути след началото на второто продължение Марио Манджукич хвърли хърватските фенове на стадиона в екстаз.

Така Хърватия ще играе срещу Франция в спор за титлата.

До момента най-доброто постижение на страната на световни финали бе 1/2-финалното класиране през 1998 година във Франция.