Боряна Калейн с ново злато, Катрин Тасева с бронз на бухалки

Остана да се проведе финалът на лента
28 мар 2021 16:00, Красимир Ангелов
23

Боряна Калейн грабна втори златен медал във финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика.

Нашата грация, която спечели титлата по-рано на обръч в първия финал за деня, надви конкуренцията и на бухалки след оценка от 26.100.

На второ място се нареди младата надежда на Италия София Рафаели с 24.950 точки. Трета остана Катрин Тасева, която записа резултат от 24.500.

Тасева не успя да вземе медал на топка, където Калейн пък записа трето място. Остана да се проведе финалът на лента в индивидуалните състезания.