Остраниха Пирин - Благоевград
28 фев 2024 18:34, Стела Стоянова
3
Снимка БГНЕС, архив

За първи път в историята на клуба Хебър (Пазарджик) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. В четвъртфинален сблъсък играчите на Любослав Пенев отстраниха Пирин (Благоевград) с 2:1 като домакин и така продължават напред в надпреварата.

Точно изпълнение от дузпа на Георги Вълчев в добавеното време на първото полувреме даде аванс на "зелените", но в 59-ата минута "орлетата" изравниха чрез Иван Тасев. В края на срещата две попадения на Хебър бяха правилно отменени заради засада, за да се стигне до четвъртата минута от добавеното 6-минутно продължение на мача, когато Шейх Диаманка вкара втори гол за Хебър и така донесе историческата победа на своя тим.