Берое победи АКБ Миньор (Раднево) с категоричното 6:1

Двубоят бе наблюдаван от 200 зрители на стадиона в Коларово
14 юли 2005 10:38,
Футболистите на Берое провеждат възстановителна тренировка след края на мача. Снимка : beroe.bg.
Берое победи с 6:1 АКБ Миньор (Раднево) в контрола, играна в Коларово. Мачът се игра в Коларово, тъй като наводненият терен в Раднево попречи за изиграването на срещата, съобщава официалният сайт на клуба.

Мачът започна с гол на Берое още във 2-та минута. Негов автор стана хърватският футболист Ваня Дзаферович, който е на проби в отбора. Попадението стана факт след центриране от корнер на Людмил Киров, при което Дзаферович засече топката с глава и я прати в мрежата зад Димов.

Друг футболист на проби - македонецът Боян Георгиевски, който се присъедини към клуба преди ден, увеличи резултата на 2:0. Нападателят на втородивизионния тим Скопие (Скопие) се разписа след неразбирателство в защитата на радневци с глава.

Най-опасното положение за радневци през първата част бе дело на Тодор Динчев. Бившият играч на Берое проби и центрира пред Беконо, но стражът улови и не позволи на нападателите на Миньор да стигнат до топката.

След почивката при триходова комбинация в 56-та мин. между Григоров и Иробалиев последният се измъкна сам срещу Беконо и реализира за 1:2.

Берое обаче бързо върна гола. В 62-та минута Списич би, топката рикушира в защитник на АКБ Миньор и влезе във вратата за 1:3.

В 67-та минута Данаил Митев бе фаулиран в наказателното поле, съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Израсналият в школата на Берое Митев сам се нагърби с изпълнението й и бе точен.

В 89-та мин. резултатът стана 5:1. Точен пред гола бе Ивелин Попов, който получи идеален пас от Данаил Митев и бе безпощаден при завършващия удар.

Крайното 6:1 бе оформено след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от Виктор Списич в продължението на срещата.

АКБ Миньор (Раднево) - Берое (Стара Загора) 1:6

голмайстори: 0:1 Ваня Дзаферович 2', 0:2 Боян Георгиевски 17', 1:2 Валентин Кьосев 55', 1:3 Виктор Списич 63', 1:4 Данаил Митев 67'(д), 1:5 Ивелин Попов 90', 1:6 Виктор Списич 90'+2'

АКБ Миньор (Раднево): Димов, Запрянов, Георгиев, Тодоров, Бозуков, Тилев, Григоров, Б.Георгиев, Алексиев, Д. Атанасов, Т. Динчев (Господинов, Тодоров, Вълев, Кръстев, Рибарски, Гр Иванов, Иробалиев, Кьосев, Иробалиев)

Берое (Стара Загора): Даниел Беконо Н'Дене, Иван Спахиев, Петър Колев, Бруно Фернандес, Ваня Дзаферович, Марсел Еламе (46' - Симеон Минчев), Едуард Ратников, Людмил Киров, Виктор Списич, Данаил Митев, Боян Георгиевски (69' - Ивелин Попов)

главен съдия: Антон Кънчев
помощник-съдии: Антон Димов и Христо Попов
стадион: с. Коларово; 200 зрители