Турция изрита Швейцария от ЕВРО 2008

Португалия пък уверено върви напред след 3:1 срещу Чехия
12 юни 2008 08:54,
29

С гол в самото продължение на мача Турция стигна до пълен обрат 2:1 срещу домакина на ЕВРО 2008 Швейцария и го изхвърли от турнира.

Домакините откриха през първото полувреме чрез Хакан Якин.

След това обаче той направи два непростими пропуска и това позволи на Турция да стигне до пълен обрат след голове през второто полувреме на резервата Сентюрк и Арда  Туран.

Един от фаворитите на ЕВРО 2008 Португалия почти се класира за четвъртфиналите на първенството, след като победи с 3:1 Чехия във втория си мач от Група А.

Дядо Мраз преди 15 години
Ами освен 2, всички останали сте прави, Последният кръг очаквам победа за Чехия и турците в Анталия на почивка
4
8

32

номер 1 ме изпревари :Диначе трябва да си доста *** да напишеш подобна глупост.Журналисти тези глави на раменете ви не са за украса,опитвайте се от време на време да ги използвате.
3
8

32

Vapros преди 15 години
Така португалците са лидери в класирането с 6 точки и само тежка загуба в последния мач срещу домакина Швейцария и много злощастно развитие на останалите мачове може да ги изхвърли.Може ли да ми го преведете това ?Португалия има 6 точки и с десет гола да загубят просто е невъзможно да отпаднат.Преките им конкуренти Чехия и Турция имат по 3 точки и играят един срещу друг.

32

И как точно тежка загуба в последния мач може да попречи на Португалия да се класира за 1/4 финалите?Португалия има 6т., Турция и Чешка Република имат по 3т., Швейцария има 0т.Евентуална победа на Швейцария ще направи следното класиране:Португалия да остане с 6т., Чешка Реп. или Турция (победителя в мача) - 6т., Чешка република или Турция (загубилия в мача) - 3т., Швейцария - 3т.Така Португалия пак е с 6т, и е 100% един от двамата класиращи се ...