Пиронкова започна "Пан Пасифик" с победа

Тя надделя над японката Аюми Морита
26 сеп 2010 15:06,
9

Най-добрата наша тенисистка Цветана Пиронкова започва с победа участието си на супер турнира на твърди кортове “Пан Пасифик” в Токио с общ награден фонд 2 000 000 долара.

В среща от първия кръг на надпреварата, завършила преди броени минути, българката се наложи с 2:0 сета над представителката на домакините Аюми Морита, в отделните части 6/3, 7/5.

Цвети стартира великолепно днешния двубой, като за 20-ина минути игра вече си бе осигурила комфортния аванс от 5/0, но последва моментна загуба на концентрация, което позволи на Морита да намали изоставането си за 2/5.

В осмия гейм срещата бе прекъсната за около половин час заради дъжда над японската столица, а след нейното подновяване Цвети успя де си вземе сервис гейма си и да затвори сета с 6/3.

В началото на втория сет обаче японката започна много агресивно и успя да спечели първите три гейма, но в седмия Цвети върна пробива, а малко по-късно, в десетия гейм дори имаше възможност да сервира за мача.

Точно в този момент Морита върна пробива и изравни за 5/5, но веднага след това на свой ред бе пробита и логично след час и 40 минути игра Цвети затвори мача след 7/5.