Рускинята се нуждаеше от 4 мачбола, за да стигне до победата
Обновена: 21 яну 2011 10:13 | 21 яну 2011 10:13, Красимир Ангелов
0
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Шампионката от US Open и Ролан Гарос Светлана Кузнецова спечели трилъра срещу бившата номер 1 в света Жустин Енен с 6:4, 7:6 и така намери място в четвъртия кръг от Откритото първенство на Австралия по тенис.

Двубоят на “Род Лейвър Арина” бе изпъстрен с невероятни обрати и много драматизъм, но в самия му край в щаба на рускинята ликуваха, след като тя записа едва третата си победа от досега изиграните 19 официални сблъсъка срещу белгийката.

Мачът започна изключително оспорвано още от началните минути, като възлов момент за развръзката на първата част се оказа емблематичният седми гейм, в който Кузнецова успя да пробие подаването на своята опонентка, след което удържа подаванията си и стигна до необходимото й 6:4.