Ваня Стамболова шеста в света на 400 метра с препятствия

Това е най-доброто представяне на български атлет на световното в Даегу
Обновена: 1 сеп 2011 15:51 | 1 сеп 2011 15:50, Красимир Ангелов
25

Ваня Стамболова завърши на престижното шесто място във финалното бягане на 400 метра с препятствия на световното първенство по лека атлетика в южнокорейския град Дегу.

Атлетката бе голямата надежда на страната ни за медал, но в крайна сметка записа време от 54.23 секунди, което й отреди шестото място.

Това е и най-доброто представяне на роден атлет по време на тазгодишното световно първенство в "Царицата на спортовете".

Победителка на 400 метра с препятствия стана Лашинда Димъс, която закова хронометрите на 52.47 секунди. След нея се наредиха представителката на Ямайка Мелани Уокър с време от 52.73 секунди и рускинята Наталия Антюх.