Биха като гости Простейов с 87:77 и влязоха в групите на Еврокъп
Обновена: 6 окт 2011 09:57 | 6 окт 2011 08:10, Красимир Ангелов
1
Снимка: Архив Булфото

Баскетболистите на Лукойл Академик доказаха, че наистина са по-добри от чешкия Простейов и влязоха в групите на турнира Еврокъп.

Студентите бяха спечелили първата среща в София само с 5 точки разлика, но сега се наложиха като гости с 87:77 и очакват жребия, който е следващият вторник.

Първата четвърт премина равностойно, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата.

Българският тим се оттегли с аванс от 19:16 след 10 минути, а след това продължи да поддържа аванс от няколко точки.

Най-големият аванс на Студентите бе от 27:21 във втория период, но все пак домакините бяха напред с 39:38 на почивката.

В първите две минути на третата четвърт нищо не предвещаваше това, което ще се случи, защото Простейов дръпна с 46:42, а по-малко от 6 минути преди края на периода имаше равенство – 49:49.

Последва обаче, страхотна серия от 12 поредни точки за Лукойл. Чешкият тим вкара 2 точки, но след това допусна още 9 поред и 47 секунди преди края на третата четвърт Академик поведе със 70:51, на практика гарантирайки си победата. Гостите спечелиха третата четвърт с 32:14 и демонстрираха отлична стрелба.

Все пак 7 поредни точки в началото на последната част намалиха разликата до 60:70, а 5 минути преди края на мача тя бе само 69:75, след като Простейов заигра силно в защита.

Андре Оуенс обаче, вкара важни 2 точки за Лукойл, а след това и Стояновски реализира от средна дистанция, връщайки разликата до 10 точки и успокоявайки съотборниците си.

До края двубоят се доиграваше и българският шампион постигна целта си, като ще играе в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Андре Оуенс вкара 17 точки за победителите, а Ламонт Мак и Брандън Хийт се отчетоха съответно с 15 и 13.

Отличната стрелба от игра помогна на Лукойл да спечели, след като тимът успя в 55% от опитите си, като за 2 точки бе наистина изключителен – 26 от 38 или 68%.