Янис Зику изкачи ЦСКА на върха в "А" група

Румънецът заби хеттрик за 3:1 срещу Миньор Перник
Обновена: 12 ное 2011 18:46 | 12 ное 2011 18:46,
36

ЦСКА надигра с 3:1 Миньор Перник и отново е №1 в родното първенство. Тази победа определено е за Янис Зику, който тотално разби гостите, вкара три гола и за пореден път доказа, че е звездата на родното първенство.

Румънецът вече има 12 попадения в "А" група и затвори устите на критиците си.

ЦСКА демонстрира добър футбол, създаде поне дузина голови положения, контролираше играта, но сътвори множество пропуски, които можеха да изиграят лоша шега на червените, тъй като за кратко Крум Бибишков успя да изравни и да стресне домакините.

Миньор не показа почти нищо смислено, заложи основно на защитата, което не донесе успех на перничани. Така "армейците" отново са лидери в "А" група, с една точка пред Лудогорец, но новаците имат мач по-малко, тъй като утре гостуват на Черноморец.

ЦСКА започна свирепо мача и още в началото зареди пропуск след пропуск. В 3-ата минута Жуниор Мораеш изведе перфектно Спас Делев отдясно, но бързакът от чиста позиция стреля над гредата.

Малко по-късно Янис Зику пусна хитро топката към Мораеш, който навлезе в наказателното поле и стреля остро, но кълбото излезе в аут. В 7-ата минута "армейците" направиха нов пропуск.

Борис Галчев центрира остро в наказателното поле на Миньор, където Янис Зику с глава от три метра стреля над гредата. Последва многоходова атака на ЦСКА, при която Станислав Костов намери Зику на границата на наказателното поле, последва удар, но Чворович спаси.

Логичното се случи в 23-ата минута, когато Зику вкара. Борис Галчев направи страхотно центриране към Янис, който от малкото наказателно поле засече топката в мрежата за 1:0.

Минута по-късно Зику можеше да вкара и втори гол, но заложи на техниката и Чворович успя да улови топката. В 30-ата минута Бахрами се освободи отдясно и стреля от дъгата на наказателното поле, но Караджов без проблем улови топката.

Четири минути по-късно Зику и Галчев развинтиха отбраната на Миньор отдясно, последва пас към Петър Стоянов, който шутира мощно, но топката мина над гредата. Преди почивката ЦСКА направи три последователни пропуска.

Първо Мораеш не успя да вкара останал сам срещу Чворович, след това пък Спас Делев не можа да уцели опразнената врата, Мораеш пък вместо да опъне мрежата заложи на ефектна, но несполучлива задна ножица.

Второто полувреме започна с атаки на ЦСКА. В 51-ата минута Румен Трифонов стреля силно от границата на наказателното поле, но топката мина до дясната греда на перничани.

Две минути по-късно Тодор Янчев пусна с пета страхотен пас към Зику, който от чисто положение стреля в аут. Постепенно темпото на игра спадна, като "армейците" спокойно разиграваха в средата на терена, а гостите така и не успяваха да стигнат до някакво положение пред Караджов.

Отпуснатите действия на червените, обаче им изиграха лоша шега и в 64-ата минута Миньор успя да изравни чрез Крум Бибишков. Перничани сътвориха страхотна контра и Бибишков направи 1:1.

Това стресна армейците, които се развихриха, а Янис Зику направо разпиля гостите, като вкара две бързи попадения.

Първо в 74-ата минута румънецът демонстрира голмайсторските си възможности, като се пласира перфектно след корнер и отблизо направи 2:1.

Три минути по-късно Зику вкарва своя трети гол. Той бе намерен по прекрасен начин от Иван Бандаловски в наказателното поле и реализира от непосредствена близост за 3:1, като оформи хеттрик.

До края на срещата "армейците" контролираха играта и заслужено взеха победата, която ги изкачи на първо място.