Станислав Манолев с гол при успех на ПСВ

Българинът вкара на румънския Рапид Букурещ за успеха с 2:1
Обновена: 16 дек 2011 12:17 | 16 дек 2011 07:41, Красимир Ангелов
1

Холандският гранд ПСВ Айндховен завърши последния си мач от груповата фаза на Лига Европа с победа.

В среща от Група С на турнира "филипсите" надвиха с 2:1 на собствения си стадион отбора на Рапид Букурещ.

Българският десен бек на домакините Станислав Манолев първоначално бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра на мястото на Марцо в 70-ата минута. Той се разписа само пет минути по-късно, давайки преднина на своя отбор.

В 79-ата минута словенският национал Тим Матавж удвои преднината на домакините, но в последната минута гостите стигнаха до почетен гол чрез бившия нападател на ЦСКА Даниел Панку.

След този успех ПСВ финишира като лидер в своята група с актив от 16 точки, докато Рапид е на последната позиция с 3 точки.

В другия мач от надпреварата израелският Апоел Тел Авив постигна победа, макар и без от голямо значение, над полския Легия Варшава с 2:0.

Домакините като цяло бяха по-добри на терена и заслужено се поздравиха с успеха в мача. Головете за Апоел бяха дело на Тоама и Ядин в 33-ата и 76-ата минути.

След двубоя израелците натрупаха 7 точки в турнира и отпадат, докато Легия продължава като втори с 9 точки.

Всички резултати и отзиви след края на груповата фаза в Лига Европа четете в Gol.bg