Той записа две асистенции и греда при победата с 2:1 над Херта в Берлин
Обновена: 11 апр 2012 11:44 | 11 апр 2012 11:43, Георги Пешев
3
Гара Дембеле направи силен мач за Фрайбург. Снимка: Булфото

Бившият футболист на Левски Гара Дембеле стана герой за своя Фрайбург, след като записа две асистенции при успеха с 2:1 като гост на берлинския Херта в мач от 30-тия кръг на германската Бундеслига.

Дембеле остана на терена до 82-та минута, когато обра овациите на гостуващите фенове и бе заменен от Райзингер.

Победата бе трета поредна на чужд терен за Фрайбург и тимът вече събра 35 точки - на цели 6 над зоната на изпадащите.

Срещата във вторник вечер започна с автогол на Роман Хубник в седмата минута, който засече топката във вратата на домакините след центриране точно на Гара Дембеле.

За отбелязване е, че в 18-тата минута на двубоя Гара Дембеле щеше да счупи напречната греда след зверска тупалка. Африканецът получи пас от Фрайс и с всичка сила изпрати снаряд с десния крак, но гредата спаси домакините.

През второто полувреме Себастиян Фрайс покачи на 2:0 за Фрайбург в 67-та минута, след бърза атака и нов пас на бившия ас на Левски, който получи подаване от вратаря си Оливер Бауман и свали с глава за Фрайс.

Едва в 81-та минута Хубник намали за берлинчани, които вече сериозно затъват в зоната на изпадащите с едва 27 точки на сметката си. В същото време Фрайбург вече диша спокойно - Гара Дембеле почти сигурно ще играе в Бундеслигата и през новия сезон.