Холандия отнесе младежите ни по футбол

"Лъвчетата" загубиха катастрофално с 0:5 и се простиха с Евро 2013
6
Холандия разби младежите ни. Снимка: Архив Булфото

Младежките национали на България до 21 години казаха сбогом на Евро 2013, след като претърпяха загуба с катастрофалното 0:5 от Холандия.

Двата тима се изправиха един срещу друг в квалификация, която се състоя в Маастрихт, а младите "лалета" демонстрираха изключителна класа и заслужено стигнаха до победата.

Домакините имаха сериозно игрово преимущество през първата част на двубоя и натиснаха здраво момчетата ни.

Положенията пред българската врата се редяха едно след друго и единствено блестящите изяви на Пламен Илиев под рамката попречиха на “лалетата” да натрупат солидна преднина.

Още в началните минути стражът на Левски отрази два опасни удара на Марко ван Гинкел. Нашите от своя страна отговориха подобаващо с много опасна контра, която бе подхваната от Тонев.

В 30-ата минута реферът отсъди несъществуваща дузпа за домакините след симулация на Лерой Фер. Именно Фер застана зад топката и не сгреши при удара си, като изведе Холандия напред в резултата.

След почивката превъзходството на холандците стана още по-осезаемо и те не оставиха никаво съмнение, че са по-класният отбор на терена.

Българската врата бе подложена на истинска обсада, а ударите към нея ставаха все по-опасни.

В 67-ата минута Пламен Илиев нямаше абсолютно какво да направи след като Джеорджино Вайналдум получи топката от тъч в близост до наказателното поле и като на шега преодоля двама бранители, след което с много силен изстрел от малък ъгъл прати топката под гредата на младока.

В 81-ата минута Холандия направи преднината си класическа след попадение на Ван Гинкел. Той бе изведен от Фер в наказателното поле и реализира.

Четири минути по-късно Дженееро Зеефуик засече с глава центриране от корнер, бележейки четвърто попадение.

В продължението на мача бе отсъдена втора дузпа в полза на „лалетата” след като резервата Пламен Димов фаулира Бруно Инди в наказателното поле, а Леандро Бакуно реализира от бялата точка.