Нападателят вкара и двата гола за победата с 2:1 над Германия
Обновена: 29 юни 2012 12:26 | 28 юни 2012 23:55,
236
Марио Балотели стана герой за Италия на полуфинала срещу Германия. Снимка: Reuters

С два гола на Марио Балотели Италия победи Германия с 2:1 във втория полуфинал от европейското първенство по футбол и се класира за финала на турнира.

Там "Скуадра Адзура" ще се бори за трофея с Испания в повторение на мача от груповата фаза, който завърши наравно 1:1. По ирония на съдбата Италия имаше шанс да продължи напред в турнира именно заради феърплея на Испания, която победи Хърватия в последния си мач.

Успехът на Италия над Германия бе напълно заслужен, тъй като момчетата на Чезаре Прандели изиграха перфектен мач във всяко едно отношение. През първото полувреме "адзурите" се възползваха от двете грешки на германската защита и поведоха с 2:0.

Първо Касано изработи гола с добро центриране и Балотели забоде топката с глава. След това пък Филип Лам покри засадата и Балотели излезе сам срещу Нойер, след което го разстреля с топовен удар.

След почивката Италия устоя първоначалния щурм на Бундестима, а Буфон бе блестящ след един пряк свободен удар на Марко Ройс.

След това италианците започнаха да организират много опасни контраатаки, при които като по чудо не падна трети гол.

Така в 91-та минута за кратко драмата се върна, когато Германия намали резултата чрез дузпа, материализирана от Месут Йозил. За повече обаче нямаше време и Италия триумфира.

Така за осми пореден мач Германия не успя да победи Италия в мач от големи турнири. С това се сложи край и на рекордната серия на Бундестима от 15 поредни победи.