Полша смачка САЩ във финала на Световната лига

"Дружина полска" стигна до победа с 3:0 гейма над "Янките"
Обновена: 9 юли 2012 08:24 | 9 юли 2012 08:23, Елка Василева
17
Полша спечели Световната лига след победа над САЩ с 3:0 гейма. Снимка: БТА

Полша триумфира в Световната лига, която се проведе в София.

"Дружина полска" стигна до победа с 3:0 гейма над олимпийския шампион САЩ и покори върха.

Срещата се игра в зала "Арена Армеец" пред около 8 хиляди души.

Първият гейм от мача започна добре за американците, които поведоха в резултата с 3:1 след хубава блокада на Холмс и ас на Руни.

Полша обаче демонстрира характер и обърна своя опонент след пет последователни точки и поведе с 6:3 в резултата.

"Янките" все пак намалиха аванса на своя опонент на две точки, а след това стигнаха и до равенство при 9:9.

До 11:11 срещата вървеше при равенство, но Полша дръпна с 16:13,  след това и с 19:16 на своя опонент.

В  края на гейма поляците стигнаха до 25:17 и по този начин постигнаха успеха.

Втората част на мача като цяло започна равностойно, но все пак САЩ стигна до преднина при 12:10, след което я запази и при 15:13.

Полша обаче изравни до 20:20 а след това взе предимство с 24:22, но изпусна два геймбола.

Американците изравниха до 24:24, но Полша взе две последователни точки и спечели и втория гейм.

Третият гейм отново бе по-добър за поляците и те го спечелиха, като по този начин подпечатаха успеха си.

САЩ дръпна с 4:2 на опонента си, но след това поляците изравниха до 6:6.

В следващите няколко минути Полша размаза опонента си и стигна до победа в гейма с 25:20. след като имаше аванс през цялото време до самия край.