Българите ще се надяват да ги изтеглят в репешажите и да се борят за бронз
Обновена: 10 авг 2012 16:33 | 10 авг 2012 16:28, Георги Пешев
10
Кирил Терзиев загуби от Садех Гударзи. Снимка: Булфото

Българинът Радослав Великов загуби от Владимир Кинчегашвили (Грузия) с 1:2 (1:0, 1:1 и 0:4) части в категория до 55 килограма на осминафиналите по свободна борба на летните олимпийски игри в Лондон.

Нашият състезател започна срещата много добре и не позволяваше на своя опонент да пробие защитата му и така в първата част се стигна до клинч. Жребият отреди Руди да направи захват и той без проблеми свали на тепиха Кинчегашвили - 1:0.

Българинът бе по-добър и през втората част, като си спечели точка, но пет секунди преди края позволи да бъде изравнен в точките и частите.

Така се стигна до трета част, в която  Кинчегашвили бе по-активен и направи четири поредни точки, с което спечели и срещата.

Кирил Терзиев също загуби осминафиналната си схватка от олимпийския турнир по борба в категория до 74 килограма, след като беше разгромен с 0:2 (0:5, 1:3) от иранеца Садех Гударзи.

Ако световният вицешампион стигне до финала, Терзиев ще играе в репешажите за бронзов медал. Същото се отнася и за Руди Великов.